fbpx
Close

Aruküla/Audentese hooaeg piinapingis ning lahtine tulevik ehk millises seisus on Eesti klubid?

Avatar
-Aruküla/Audentes | Foto: Siim Semiskar

Kui spordimeediast on läbi käinud jalgpalliliiga võimalik algamine ning korvpalli sarja võistkondade hetkeseisud, siis otsustas Käsipall24.ee uurida, millised on meie ala tiimide olukorrad. Täna uurisime Aruküla/Audentese tuleviku kohta.

Martin Noodla Audentese poolest

Aruküla/Audentes lõpetas tänavuse hooaja meistriliigas võiduta ning platseerus kuuendale kohale. “Eks sellest hetkest, kui saime teada, et kaks klubi meistriliigast ära kukkusid (Viimsi/Tööriistamarket ja Põlva/Coop tänavu ei osalenud – toim.), teadsime et meil tuleb raske aasta. Meie mängupilt oli küll parem kui mullu, kuid meistriliiga tase oli ühtlasem ning seetõttu jäi tulemuse pool lahjemaks,” rääkis äsja Audentese spordigümnaasiumiga uue lepingu sõlminud Martin Noodla Käsipall24.ee lehele.

“Eks see ole natukene Eesti käsipalli probleem, et poisid alustavad liiga vara meistriliigas mängimist. Paljudel poistel jätkus ka tänavu loogiline areng, kuid kuna Audentese ülesanne on tagada, et ka klubid, kust noormehed tulevad, oleks rahul, siis võib meie oma tulemus vahel kannatada. Ehk eraldi võiks välja tuua Martin Kalveti, kelle sujuv edasiminek mulle enim silma jäi,” vastas Noodla küsimusele, kes noortest meestest tänavu silma paistis.

Audentese (meistriliiga võistkonna) tulevik on aga hetkel lahtine. “Kool ise on kontaktivabal õppel ning mängijad on oma klubide juures. Meie poolelt on poistele indviduaalsed kavad. Aruküla treenib hetkel eraldi ning mis edasi saab, seda on hetkel raske öelda,” jätkas Eesti koondise abitreener. “Audentese töö, mis tasemel me mängime ja kus liigas, sõltub palju koostööst klubidega. Eks kõigepealt ootame ära, millise süsteemiga meistriliiga edasi läheb, kes seal osalevad ning alles siis saame otsuseid teha.”

– Toivo Järv pildil keskel | Foto: Aruküla SK

Toivo Järv Aruküla poolest

“Alustaksin sellest, et Arukülas on head käsipallitööd pikalt tehtud. Hetkel on selline tunne, et ei tahaks neid pingutusi raisku lasta. Loomulikult teame, et nii klubisid, kui sponsoreid ootavad ees rasked ajad, kuid meistriliigaga vahet sisse jätta ei tahaks,” alustas Arukülas kõva treeneritööd teinud legendaarne väravavaht Toivo Järv. “Meie noored peaksid ikka nägema Eesti tasemel tippkäsipalli.”

“Eks see hooaeg oli raske. Meil oli täielikult amatööridest koosnev võistkond ning seetõttu oli segavaid faktoreid palju. Kuid hea on näha, et areng on olemas ning kui oleks mõne võidu saanud, siis oleks võinud rahule jääda küll,” jätkas mängijana 13-kordseks Eesti meistriks kroonitud endine koondislane. “Mõnede poiste jaoks ehk oli see aasta veel vara meistriliigas pead tõsta ning seetõttu jäime kohati natuke piinapinki, kuid eks ka seda rolli peab keegi täitma. Neil tiimidel, kellel on vahendeid vähem, nendel ongi raske ellu jääda.”

“Hetkel on Arukülas väga hea noortetöö, oleme pea kõigis vanuseklassides esimeste seas ning see olukord on liiga magus, et seda täiesti raisku lasta. Me oleme aastaid teisi võistkondi mängijatega toitnud, kuid nüüd tahaks, et poisid jääks ikka Aruküla eest mängima,” ütles Järv tulevikuplaanide kohta. “Pealtvaatajaid oli saalis palju. See on meile lisamotivatsioon, et kuigi tulevik on veel ebaselge, plaanime siiski mingis vormis Eesti kõrgeimal tasemel jätkata.”

 

 

 

scroll to top