fbpx
Close

Aruküla mängujuht Martin Kalvet: algul oli isegi pisut hirmutav – suured ja tugevad mehed vastas, mina vaid väike poiss

Avatar
-Martin Kalvet | Foto: Aruküla SK

Eesti meistriliigas tegutsevad pooltel klubidel põhimängujuhtidena välismaalased. Üks meeskond, kus tagaliinis noor kodumaine mängumees nööre tõmbab, on Aruküla/Audentes. Järgnevalt saabki sõna kolmapäeval karikasarjas veerandfinaali edenenud tiimi mängujuht Martin Kalvet.

Aruküla/Audentes alustas liigat nelja järjestikuse kaotusega. Kaks esimest olid suureskoorilised, ent HC Tallinnale ja SK Tapale alistuti vastavalt kahe ja kolme väravaga. Karikavõistlustel jätkus kaotustejada 33:34 allajäämisega Tartu Ülikoolile, kuid kolmapäeval saadi kordusmängus tartlaste üle hooaja esimene võit tulemusega 35:26, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

“Magus võit, eriti kui saime mängida publikut täis koduses saalis – polnud ammu nii mõnusat tunnet olnud. Kuna me vastast ei tundnud, siis jäime esimeses kohtumises hätta nende 5-1 kaitse vastu mängimisega,” tunnistas juuli lõpus 18-aastaseks saanud Martin Kalvet handball.ee lehele.

“Nädalaga aga analüüsisime ja leidsime lahendused – tõmbasin mängu rohkem meie vasakukäeliste poolele ja nii Rauno Kopli kui Karmo Harju tabasid hästi. Lisaks võttis viimane kaitses mänguisu ära meile avamängus üheksa väravat visanud Klaus Peeter Rüütlilt,” kirjeldas noor mängujuht võidu toonud plaani.

Kalvet alustas käsipalliga kolmandas klassis Andrus Rogenbaumi juures ja hiljem jätkas Toivo Järve käe all. Aruküla Spordiklubi võistkonnaga võideti kuldmedalid nii noorte B- kui C-klassi meistrivõistlustel. Kümnendasse klassi läks Kalvet juba Audentesesse, debüteerides Eesti meistriliigas 16-aastaselt.

“Algul oli isegi pisut hirmutav – suured ja tugevad mehed vastas, mina vaid väike poiss. Lühikest aega mängisin äärel, aga mulle meeldib just mängujuhina ja raskete vastaste vastu tegutseda,” sõnas kolmandat hooaega meistriliigas alustanud ja mullu Aruküla/Audentese kasuks 42 väravat visanud noormees.

“Kui alustasin, siis tundus, et ainult Põlva ja Kehra ongi tipus. Tänaseks on meistriliiga muutunud palju tugevamaks ja võrdsemaks, üllatusi võib tulla kõikjalt. Eriti positiivne, et fännid on leidnud tee saali. Nii Tapal või nagu kolmapäeval Arukülaski on tribüünid täis ja sellise publiku ees on mõnus mängida,” rõõmustas Kalvet.

“Eestlastest mängujuhte on hetkel tõesti vähe, võibolla peetakse seda rolli liiga keeruliseks. Siin on vaja head platsinägemist ja sööduoskust, aga eriti tarkust teha õigel ajal õigeid otsuseid. Mul on veel pikk tee minna, eriti oleks jõudu juurde vaja. Hetkel saan palju tehtud kiiruse pealt, jõu lisandudes suudan ka suuremate vastastega mürada,” analüüsis Kalvet.

“Õnneks treenib meid Martin Noodla, kes ise oli omal ajal tipptasemel mängujuht. Oma positsioonile vajalikke juhiseid saan seega igapäevaselt, aga jälgin palju ka välismaiste mängujuhtide tegutsemist. Üks minu lemmikuid on kindlasti Andy Schmid,” vihjas Kalvet viiel korral Saksamaa Bundesliga parimaks käsipalluriks valitud Šveitsi koondislasele.

scroll to top