Avavõidu võtnud Tallas lükkas Viimsi viimasele kohale

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Neljapäeva õhtul kohtusid Eesti käsipalli meeste esiliigas tabeli kaks viimast ning esimese võidu sai sel hooajal kirja HC Tallas. Kodusaalis alistati HC Viimsi 35:29 (16:15) ning lükati nii tänane alistatu tabeli viimasele astmele. Tallasel on kolm, Viimsil kaks punkti, liidrikohta jagavatel Põlva/Arcwoodil ja Viljandi Spordikoolil kümme.

Viimsi sai kohtumise algul põgusalt eduseisu, ent peamiselt läbi Johannes Treimanise ja Markus Oliver Mädo – kes nädalavahetusel HC Tallinna karikavõiduski osa mängisid – oli kuuendaks minutiks 5:2 ees juba Tallas. Vaikselt, aga kindlalt nõelusid külalised vahe kinni ja 15-aastane Matten Mäerand tegi 14. minutil seisuks 8:8.

Peagi läks Viimsi Ats Pinnoneni tabamusest juhtima 10:9 ja 22. minutil tegi Arlo Talmar juba 13:11. Nüüd oli Tallase kord – kaks väravat Treimaniselt, sama palju Nikita Piskunovilt – ja 4:0 vahespurt viis omakorda kahega ette kodumeeskonna. Paremäär Talmar vastas aga omalt poolt kahe tabamusega, enne kui Martti Viitkar vaheajaks Tallase 16:15 ette viis.

Teise pooltunni algul käis võrdne heitlus seisuni 18:18, siis saabus aeg Tallase järjekordseks 4:0 spurdiks ning 43. minutil mindi pärast kaht Treimanise väravat juba 25:20 juhtima. Viimsi võitles, sai vahe uuesti kahele väravale, kuid kui Mädo tabas 52. minutil kaks korda järjest, oli seis ikkagi 31:26.

Väiksemaks viimsilased vahet ei saanud ning Tallas sai esmakordselt sel hooajal tunda võidurõõmu. 35:29 võit tõstis meeskonna tabelis seitsmendaks, lükates Viimsi viimasele astmele. Mädo viskas võitjate kasuks üheksa, Treimanis kaheksa ja Greg Gornischeff neli väravat. Viimsi poolel jäi Talmari arvele kümme tabamust ning Andreas Lill ja Kert Liinat lisasid neli väravat.