fbpx
Close

Balti liiga finaalturniir toimub Eesti klubideta

Avatar
-Põlva Serviti peatreener Kalmer Musting kohtumises Riihimäki Cocksiga | Foto: Helin Potter

Käsipalli Balti liiga veerandfinaali kordusmängus sai Põlva Serviti jagu viimase kolme aasta tšempionist Riihimäki Cocksist tulemusega 24:21 (14:10), kuid finaalturniirile nelja parema sekka edenes Soome meistermeeskond koondtulemusega 47:39.

Olles päev varem selgelt Cocksile alla jäänud, vajas Serviti pea võimatut ehk tiitlikaitsja alistamist tosinaväravalise eduga. Algus midagi head ei lubanud, sest nagu laupäeval, nii oldi nüüdki hädas rünnakute lõpetamisega. Külalised pääsesid juba kolmandal minutil 4:1 juhtima, aga siis tihendas Serviti kaitset ning vastaseid sunniti rünnakul eksima.

Võttis aega, aga pärast Stanislav Holodjuki kaht tabamust tuli 12. minutil 5:5 viik ning peagi viisid Henri Sillaste ja Henri Hiiend põlvalased 7:5 ette. Cocksil oli mitmel korral võimalus viigistada, kuid häid tõrjeid tegi Eston Varusk. Siiski jõudis Soome meister 8:8 ja 24. minutil 9:9 viigini.

Siis pani Serviti püsti aga korraliku tulevärgi – Raiko Rudissaar tabas kaks korda, Hendrik Varul viskas ühe värava ja kui vastased vähemusse jäid, kaitsti hästi ning Sillaste ja Kristjan Muuga saatsid palli tühja väravasse seisuks 14:9! Eile Servitit kaheksa väravaga kurvastanud Teemu Tamminen tegi koos lõpusireeniga poolajanumbriteks 14:10.

Cocksil hakkasid teise pooltunni algul hästi tabama päev varemgi palju pahandust teinud Tamminen ja Nico Rönnberg, kuid Servitigi ründas edukalt. Eduseisul 17:14 tõrjus Varusk Rönnbergi karistusviske ning varsti tuli Holodjuki tabamusest jälle viieväravaline edu, 20:15.

Kaugemale eest siiski ei saadud, Cocks vähendas vahe paaril korral minimaalsekski. Lõpuminutid kuulusid kodumeeskonnale, kui 22:21 seisul jäid vastased kahemehelisse vähemusse ning Mathias Rebane ja Hiiend tegid lõppskooriks 24:21. Finaalnelikusse edenes Cocks koondtulemusega 47:39.

Rudissaar, Sillaste, Hiiend ja Holodjuk viskasid võitjate kasuks neli väravat, sama palju jäi kaotajate poolel Tammineni ja Rönnbergi arvele. Esmakordselt viimase kümne aasta jooksul toimub Balti liiga finaalturniir ilma Serviti osaluseta.

Cocks ühines Final Four-ile pääsenute nimistus põhiturniiri võitnud Minski SKA ning Zaporižžja ZTR-iga. Viimane oli veerandfinaalis kindlalt 32:15 ja 40:25 üle Läti meistrist Dobele Tenaxist. Neljas finaalturniirile pääsev tiim selgub Vilniuse VHC Šviesa ja Klaipeda Dragunase vastasseisust, kus avakohtumises oli täna 32:19 parem Leedu meister Dragunas.

scroll to top