fbpx
Close

Balti liiga reform: Soome ja Valgevene klubidega eestlased enam ei võitle

Avatar
-Leedu Käsipalliliidu president Donatas Pasvenskas, Balti liiga tegevjuht Urmo Sitsi, EKL-i peasekretär Pirje Orasson, Läti Käsipalliliidu peasekretär Guntis Ciematnieks ja spordidirektor Renars Licis ning EKL-i juhatuse esimees Oliver Kruuda | Foto: EKL

Läti Käsipalliliidu lehel avaldatud pressiteate kohaselt on Balti maade organisatsioonid leppinud kokku ühise sarja uues formaadis. Edaspidi osaleb Balti liigas 12 võistkonda, neli Leedust, Lätist ja Eestist.

“Kõigi kolme riigi käsipalliliidud tegid kõvasti tööd, et see idee reaalsuseks teha. Me alustasime tööd uue liiga kallal aasta tagasi. Loomulikult on kevade sündmused meie sporti mõjutanud, kuid soovime uuesti alustada ning loodame, et selline võistlus aitab kõigil sammu edasi teha,” ütles Eesti Käsipalliliidu peasekretär Pirje Orasson pressiteates. “Balti liiga uue formaadi loomine on alles esimene samm meie riikide koostöös. Plaanime organiseerida ühiseid treeninguid ning rahvuskoondiste kohtumisi.”

Lätis vahetub ühtlasi ka riigi meistrivõistluste põhiturniiri formaat, kui neli Balti liigas osalevat klubi liituvad oma maa sarjaga alles kohamängudeks. Need tiimid, kes Balti liigas ei osale ning esiliiga klubid, mängivad omavahel Läti meistrivõistluste põhiturniiril.

“Värske ilme saanud liiga põhiline eesmärk on arendada Balti maade käsipalli. Läti, Leedu ja Eesti võistkonnad on näidanud kõrgel tasemel esitusi ning loodame seda ka tulevikus. Kohtumised saavad olema intensiivsed ning tulemused ettearvamatud,” kommenteeris Läti Käsipalliliidu peasekretär Guntis Ciematnieks. “Seni on finaalturniirile pääsenud tiime väljaspoolt meie regiooni ning tugevamad Soome ja Valgevene klubid on oma parimaid esitusi näitanud just olulistes matšides. See ei ole loogiline, et meie regiooni tähtsama turniiri otsustavad mängud toimuvad meie piiridest väljaspool.”

“Viimastel aastatel on Balti maade klubid sellest turniirist väga vähe kasu saanud. Meie idee on nüüd korraldada hea mainega sari, kus on tugev juhtkond, turundusstrateegia, kohalolek sotsiaalmeedias ning stabiilne kalender, mis aitab mängijaid ja klubisid uuele tasemele,” rääkis Leedu Käsipalliliidu peasekretär Migļus Astrausks. “Mõned aastad tagasi võttis Eesti initsiatiivi Balti Käsipalliliidu loomiseks ning selle ühenduse produktiks on uus liiga, mis peaks aitama klubidel ka finantsilist kasu lõigata. Mängude organiseerimine peab olema kõrgel tasemel, et suudaksime teiste aladega konkureerida.”

Kogu pressiteade on leitav allolevast lingist

scroll to top