Balti liiga võit läks neljandat aastat järjest Cocksile

-Nico Rönnberg (Riihimäki Cocks) | Foto: EPA/MAURI RATILAINEN

Käsipalli Balti liiga võitis neljandat aastat järjest Riihimäki Cocks, kes alistas Minskis toimunud finaalis Zaporižžja ZTR-i 23:22 (10:11).

Ukrainlased asusid kohtumist 2:0 juhtima ning soomlastel kulus viis minutit skoori avamiseks. Cocks pääses tänu Nico Rönnbergi kolmele tabamusele 3:2 ette, kuid kaks minutit enne poolajavilet juhtis ZTR 11:8. Puhkama mindi siiski Zaporižžja minimaalses eduseisus. Teise poolaja keskel olid ZTR-i edunumbrid 19:15, aga järgmise 12 minuti jooksul suutsid ukrainlased visata vaid ühe värava ja Cocks pääses ette 21:20. ZTR viigistas, kuid soomlastele kindlustasid võidu 37-aastase venelase Viktor Kovalenko kaks järjestikust tabamust.

Cocksi resultatiivseimaks mängijaks oli finaalturniiri MVP-ks valitud Rönnberg seitsme tabamusega. Teemu Tamminen viskas kuus ja Vitalie Nenita kolm väravat. ZTR-i suurimateks skooritegijateks osutusid Oleksi Gantšev kümne ja Oleksandr Tilte kolme tabamusega.

Pronksi pälvis kohalik SKA, olles kolmanda koha kohtumises 27:26 (13:13) üle Klaipeda Dragunasest. Julian Hirik tõi valgevenelastele parimana kaheksa ning Karolis Bliuvas leedulastele seitse väravat.