fbpx
Close

Balti liigas jäi Eesti klubidele saagiks kuuest mängust kolm punkti

Avatar
-Balti liiga | Foto: Baltic Handball League

Balti liigas olid laupäeval B-alagrupi mängudes võistlustules kaks Eesti klubi. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper sai magusa 26:23 (12:5) võõrsilvõidu teise seni täiseduga meeskonna Vilniuse VHC Šviesa üle. HC Tallinn jäi samuti võõrsil 27:29 (16:15) alla Kaunase Granitas-Karysile. Pühapäeval sai ainsana tabelisse punktilisa HC Tallinn, viigistades Leedu liigaliidri Vilniuse VHC Šviesaga 23:23 (11:14). Põlva Serviti kaotas Valgevenes, HC Kehra/Horizon Pulp&Paper Leedus ning Viljandi HC Lätis.

Laupäev

Vilniuses kohtusid kaks täiseduga meeskonda, sest nii Šviesal kui Kehral oli tabelis kolm võitu. Külalised alustasid suurepärase kaitsemänguga ning hiilgepartii väravasuul teinud Viktor Nikolajevi tõrjetega. Hästi kasutati ääri ning kaks tabamust nii Sergio-Silver Kreegimaalt kui Uvis Strazdinšilt viisid Kehra 10. minutiks 5:2 juhtima, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Veel 48. minutil tegi Mägi seisuks 20:15, kuid siis hakkas õhukese koosseisuga kehralastele väsimus kontidesse pugema. Leedu-reisil kaasas olevaist kaotati veel Indrek Normak, kes pidi minema viga saanud lõuga õmblema. Šviesa tegi 5:0 vahespurdi ja 53. minutil juhtis Kehra veel vaid 21:20.

Kohtumine muutus tuliseks, 56. minutil eemaldati Kehral kaks pallurit ning järgnenud Anton Borovski punase kaardi tõttu tegutseti pool minutit koguni kolme väljakumängijaga. Viigini vastaseid siiski ei lubatud, Naumenko tegi 23:21 ning pärast kaht Mikk Aasmaa paraadtõrjet viis Kreegimaa kiirrünnakust eestlased jälle kolmega ette.

Kehra võttis väga tähtsa võidu võõral väljakul tulemusega 26:23 ja jätkab täiseduga. Naumenko viskas seitse ning Kreegimaa ja Mägi lisasid viis väravat. Vastastel tabas Balti liiga mullune parim snaiper Karolis Antanavičius üheksa korda.

“Avapoolajal tegime kaitses kindlasti hooaja parima etteaste, ütleks kohe otse, et mängisime superkaitset ning just väravavahi ja kaitsjate koostöö toimis suurepäraselt. Teisel pooltunnil sai jaks otsa ja mängijaidki langes rivist, aga lõpp hea, kõik hea,” tunnistas kehralaste peatreener Mart Raudsepp handball.ee lehele.

Erinevalt mängust Vilniuses, hakati Granitas-Karysi ja HC Tallinna kohtumises hooga skoorima. Viiendal minutil juhtisid võõrustajad 4:2, kuid kolm minutit hiljem läks Markus Viitkari tabamuse järel Tallinn ette 5:4 ning avapoolajal edu käest ei andnud. Robin Oberg kasvatas selle 14. minutil korraks kolmeväravaliseks, 9:6.

Marko Slastinovski värava järel juhtis Tallinn 42. minutil 21:20. Siis tegi Granitas aga seitsme minutiga 7:1 vahespurdi, Gurskis tõrjus Kaspar Leesi karistusviske ning vastane tundus püüdmatus 27:22 eduseisus. Lõpuminutitel hakkasid pealinlasi toitma kiirrünnakud ja kui mängida jäi 30 sekundit, tabas Slastinovski seisuks 28:27.

Viigini Tallinn ei jõudnud ja seni kahe punkti peal olnud kahe meeskonna mõõduvõtu võitis 29:27 Granitas-Karys. Lees sai kirja kuus, Slastinovski viis ja Oberg neli tabamust, võitjate kasuks viskas Karolis Dambrauskas kaheksa väravat.

Pühapäev

Serviti sai Henri Sillaste kiirrünnaku abil 2:1 juhtima, kuid jäi siis kümneks minutiks väravata. Raskustes oldi füüsiliselt võimsa kaitse ülemängimisega ja suurepäraselt tõrjunud puurivaht Aleksei Kišoviga. SKA läks juhtima 7:2, ent see spurt põlvalasi ei hirmutanud. Kuue minutiga vastati omakorda 6:1 vahespurdiga ning Henri Hiiendi väravast tuli 8:8 viik.

Võitluslik mäng jätkus ja ohtrate eemaldamistega vürtsitatud avapoolaja võitis SKA 13:10. Tasub märkimist, et Kišov tõrjus kõik kolm Serviti kasuks määratud karistusviset. Teisel pooltunnil suutsid külalised pikalt vahet hoida nelja-viie peal, kuid lähemale ei saadud ning 50. minutil põgenes SKA ette 27:19.

Balti liiga meister aastatest 2013-15 võttis lõpuks 31:25 võidu ja juhib A-alagruppi seitsme punktiga neljas mängust. Servitil on tabelis üks punkt kolmest kohtumisest. Hiiend ja Alfred Timmo olid täna põlvalaste täpseimad nelja väravaga, vastastel tabasid Julian Girik ja Sergei Šilovitš kuus korda.

“Alustasime kehvasti ja jäime surve alla ning alt vedas karistusvisete realiseerimine. Kosusime aga hästi, saime oma mängugi käima ja olime päris pikalt mängus sees. Teisel poolajal tuli praaki rohkem ja eks võib öelda, et tugevam võttis oma,” hindas kaotust Serviti peatreener Kalmer Musting.

Lõpuni võidelnud HC Tallinn teenis Leedus punkti

Vilniuses alustas VHC Šviesa huvitavalt, üritades rünnakul leida ülikiireid lahendusi. HC Tallinnal aga seisis hästi postide vahel Armis Priskus ning rünnakul oli olemas Kaspar Lees. Viimane viskas üheksa minutiga neli väravat ning seis oli viigiline 5:5. Järgmise 13 minutiga lisandus eestlaste kontole vaid üks tabamus ja 25. minutil juhtis Šviesa 13:7.

Tallinn tegi siiski tugeva lõpu enne riietusruumi minekut, korduvalt tabas Marko Slastinovski ja poolajaks oli seis 14:11. Eestlased jätkasid teise pooltunni algul samast, vahe vähenes ning kaks kiirrünnakut Slastinovski esituses viisid Tallinna 16:15 juhtima. 9:2 spurdiga teist poolaega alustanult saadi pärast Dadi Laxdal Gautasoni väravat 47. minutil juba 20:16 ette.

Siis lubati leedukad uuesti mängu ja viimast kümmet minutit alustati viigiseisult. Põneva ja tulisegi kohtumise lõpuvileks jäidki tabloole viiginumbrid 23:23. Lees viskas seitse, Slastinovski ja Markus Viitkar viis väravat. Vastastel tabas eksimatult viis karistusviset realiseerinud Laurynas Palevičius kuus korda.

“Kindlasti võidetud punkt – võõrsil ja tugeva Leedu meistriliiga liidri vastu peab viiki sellisena võtma. Sel hooajal pole veel kordagi juhtunud, et pikemat mõõna sisse ei tuleks. Juhtus nii laupäeval Kaunase vastu ja tänagi. Aga mulle väga meeldis, kuidas meeskond võitles ja töötas lõpuni,” rõõmustas Tallinna peatreener Risto Lepp.

Kehra 12-mänguline võiduseeria lõppes Kaunases

Kaunases kohtusid kaks laupäeval võidurõõmu maitsnud meeskonda. Võrdse alguse järel sai kohalik Granitas-Karys 6:3 eduseisu, kuid HC Kehra/Horizon Pulp&Paper tuli mängu tagasi ning 24. minutil viis Anton Borovski külalised 9:8 juhtima. Tugeva poolaja lõpuga haaras Kehra vaheajaks 14:11 eduseisu.

Teist pooltundi alustasid leedukad võimsalt – rünnakul oldi resultatiivsed, kaitses tugevad ja päev varem HC Tallinnat masendanud väravavaht Lukas Gurskis tõrjus suurepäraselt. 35. minutil läks Granitas 16:15 juhtima, kuid Uvis Strazdinš tõi 42. minutil 18:18 viigi. Siis hakkas kodumeeskond vaikselt eest libisema ning 50. minutil juhiti 25:21.

Väsinud kehralased aga ei alistunud, järjest tabasid Indrek Normak, Mägi ja David Mamporia ning 54. minutil vähendati kaotusseis minimaalseks, 25:26. Lõpuhetked kuulusid siiski vastastele ja Granitas sai 31:26 võidu. Mamporia viskas seitse, Strazdinš kuus ja Borovski neli väravat, vastastel said nii Bučinskas kui Modestas Štarolis kirja seitse tabamust.

Viljandi jäi avapoolajal Riia rongi alla

Riias kohtusid kohalik Celtnieks ja Viljandi HC. Balti liigas seni punktita Viljandi alustas hästi ja Andrei Hapali väravast juhiti kuuendal minutil 3:2. Aga kui järgmise 16 minutiga viskab võistkond ühe värava, siis on võidulootust vähe. Nii kahjuks just mulkidega juhtus – ei toiminud rünnak, ega õieti kaitsegi ja Celtnieks põgenes kindlalt eest.

Kahekohalise numbriga kirjutati vahe juba 20. minutil, mil seis oli 14:4 ning vaheajaks juhtisid lätlased 19:7. Viljandi võitles tublisti ja pärast 5:0 vahespurti tegi Aleksander Pertelson 43. minutil seisuks 24:16, ent enamaks jõudu ei jätkunud. Celtnieks võitis 38:22, Hapal, Pertelson ja Volodimir Maslak viskasid Viljandi kasuks neli väravat, vastastel tabas Aleksei Gaisa üheksa korda.

Viie vooru järel juhib B-alagruppi Kehra kaheksa punktiga, tihedalt järgnemas Šviesa seitsme ning Celtnieks ja Granitas-Karys kuuega. Tallinnal on kolm silma ja Viljandi on punktita. Balti liiga jätkub juba kahe nädala pärast, mil kõiki Eesti klubisid ootab ees kaks mängu.

scroll to top