fbpx
Close

Balti liigas ootavad Eesti klubisid tähtsad mängud

Avatar
-HC Tallinn – Kehra/Horizon Pulp&Paper | Foto: Helin Potter

Sel nädalavahetusel peetakse Balti liigas järjekordne mängudevoor. Põlva Servitit ootavad ees väga olulised kodumängud A-alagrupis, Viljandi HC sõidab külla Leedu klubidele ning HC Kehra/Horizon Pulp&Paper ja HC Tallinn kohtuvad tähtsas B-alagrupi mängus omavahel.

Tugevamas ehk A-alagrupis on tabeliseis edasilükatud kohtumiste tõttu veel ebaühtlane. Riihimäe Cocksil on üheksa, Minski SKA-l, Zaporožje ZTR-il ja Dobele Tenaxil seitse ning Servitil ja Klaipeda Dragunasel kolm punkti. Otse finaalturniirile pääseb alagrupi võitja, neli järgmist edenevad veerandfinaali, kuhu lisanduvad B-alagrupi kaks paremat, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Kalmer Musting: peame need kaks mängu võitma

Serviti on tänavu kuue mänguga saanud kolm viiki ja kolm kaotust, sel nädalavahetusel külastavad Põlvat ZTR ja Dragunas. Septembris tegi Eesti meister Ukraina klubiga 23:23 viigi ja detsembri keskel kaotati võõrsil Dragunasele 28:31. Mõlemad vastased edenesid mullu nelja meeskonna finaalturniirile, kust põlvalased eemale jäid.

“Võib julgelt öelda, et meie jaoks on tegu ellujäämismängudega. Kui soovime edasi saada, peame need kaks kohtumist võitma. Õnneks mängime kodus, sest nagu esmaspäeval näha oli, meile pikad bussisõidud ja võõrsilmängud hästi ei sobi,” vihjas Serviti peatreener Kalmer Musting 23:24 kaotusele HC Tallinna vastu koduses meistriliigas.

“ZTR-ist on mõned mängijad lahkunud, aga sellest hoolimata alistasid nad hiljuti kodus SKA. Seega tugevad tiimid on meil mõlemal päeval vastas ja peame valmis olema. Teeme trenni, vaatame videosid, aga luban mängijatele ka puhkust, sest meil on käimas väga tihe mängudeperiood ainult tugevate vastastega,” lisas Musting handball.ee lehel.

Leedu klubidega võtab mõõtu ka Viljandi HC, kel ees kohtumised võõrsil Vilniuse VHC Šviesa ja Kaunase Granitas-Karysiga. Novembris jäid mulgid mõlemale tiimile kodusaalis alla, vastavalt 19:34 ja 27:29 ning, et tabelis on vaid kaks viigipunkti, siis on Viljandi edasipääsulootused kustunud.

“Punktivõitmise kohustust pole – loodan, et see lubab ehk pingevabamalt mängida ja poistele vajalikku kindlust saada. Hetkel on mängupilt kaugel sellest, mida näha tahaks. Võtame vastu kiirustatud otsuseid ja neidki vales kohas. Aga rahvusvahelised kogemused kuluvad kõigile, eriti meie noortele marjaks ära,” lausus Viljandi peatreener Marko Koks.

Kehra ja Tallinn jahivad tähtsaid punkte

B-alagrupis on ülipõnev seis ja heitlus kahele veerandfinaalipääsmele jätkub ilmselt viimaste mängudeni. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, Šviesa ja Riia Celtnieks on kogunud üheksa, Granitas-Karys kuus ja HC Tallinn viis punkti, kusjuures Leedu klubidel on omavaheline mäng varuks.

Kehra ja Tallinn tunnevad teineteist kahtlemata läbi ja lõhki, viimase kahe ja poole aasta jooksul on erinevates sarjades vastamisi mindud koguni 14 korda. Mõlemal meeskonnal on neist mängudest kirjas seitse võitu, kusjuures Kehras – kus kohtutakse laupäevalgi – on Tallinn saanud vaid ühe võidu kodumeeskonna viie vastu.

“Numbrid ei valeta,” muigas Kehra peatreener Mart Raudsepp. “Mängime kodus ja usun, et oleme võimelised Tallinnat võitma. Kolmapäevase Tapa-mänguga võrreldes peame vähendama pallikaotusi ja paremini realiseerima, siis on lootust. Kõik mehed on õnneks rivis ja kuigi Janar Mägi pole veel sada protsenti terve, saab ta meid juba aidata.”

Tallinna peatreener Risto Lepp tunnistas, et talle tänavune Balti liiga meeldib. “Tabeliseisud on pingelised ja meilgi on šanss edasi saada. Selleks peame kolm mängu võitma ja lootma, et konkurendid kingitusi teevad. Aga esmalt on ees Kehra, kuhu on esmaspäevase Serviti-võidu pealt hea minna. Väga oluline kohtumine mõlema tiimi jaoks,” kinnitas Lepp.

Eesti klubide mängud sel nädalavahetusel Balti liigas:

1.02.   14:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn

1.02.   17:00  Zaporožje ZTR – Põlva Serviti

1.02.   18:00  Vilniuse VHC Šviesa – Viljandi HC

2.02.   14:15  Kaunase Granitas-Karys – Viljandi HC

2.02.   16:00  Põlva Serviti – Klaipeda Dragunas

scroll to top