fbpx
Close

Balti liigas toimub taas Eesti gigantide duell

Avatar
-Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Balti liiga saab täishoo sisse sel nädalavahetusel ja kõik neli osalevat Eesti klubi on aktsioonis. HC Tallinn ja Viljandi HC sõidavad lõunanaabrite juurde, et seal kaks mängu pidada. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper külastab esmalt Klaipeda Dragunast, et siis pühapäeval koduse konkurendi Servitiga Põlvas kohtuda.

Kehra klubi on ainus, kes eestlastest sel hooajal Balti liigas juba mänginud, jäädes avakohtumises 23:40 (14:21) alla tiitlikaitsja Riihimäki Cocksile. Kehra ja Serviti mängivad uue süsteemi järgi toimuvas Balti liigas esimeses tugevusgrupis, kust võitja pääseb otse finaalturniirile ja järgmised neli veerandfinaali.

Ei möödu nädalatki Põlva ja Kehra vastasseisuta

Dragunasega kohtus Kehra ka mullu – siis said mõlemad klubid kodusaalis võidu. Leedu meister jäi hooaja eel ilma paarist välismaale siirdunud võtmemängijast ning kaotas Leedu superkarikamängus Kaunase Granitas-Karysile 30:32. “Klaipedas pole kunagi lihtne, aga õnneks sel hooajal vilistavad Balti liigas kohtunikud neutraalsetest riikidest,” vihjas Kehra peatreener Kaupo Liiva ühele Leedus esinenud probleemile.

“Ees on pikk ja raske reis, aga me loodame sellelt mõndagi positiivset,” kinnitas Liiva. “Esiteks saame meeskonnana pika nädalavahetuse koos olla ja seeläbi ühist hingamist leida. Teiseks tahame muidugi punkte, aga kust ja millal need tulevad, on iseasi. Mängujuht Dmõtro Jankovski on reievigastuse tõttu võibolla eemal, aga David Mamporia ja Kaspar Lees said viimati sel positsioonil hästi hakkama.”

Pühapäeval kohtuvad Serviti ja Kehra teist korda sel hooajal, esimene lahing Eesti meistriliiga raames jäi Kehras 26:26 viiki. Juba järgmisel kolmapäeval ollakse vastamisi Raasikul Eesti karikasarja avakohtumises. “Oleme kaks nädalat järjest Põlva tiimidega Kehra vastu mänginud, nii et mingi pilt on vastasest ees,” sõnas Serviti peatreener Kalmer Musting.

“Kaotasime kolmapäeval Viljandi vastu Roman Aizatullovi, kes vigastas põlve ja ootab nüüd uuringuid. Aga Balti liigas saame kasutada ka Coopi mängijaid, nii et tõstame kindlasti mitu noort üles. Tahaks Balti liigas teha hea stardi, eriti veel kodus mängides, aga mängupilt vajab kõvasti parandamist,” tunnistas Musting.

Tallinn ja Viljandi tahavad Lätist punkte koju tuua

Kaks Eesti klubi reisivad lõunanaabrite juurde, kus HC Tallinn kohtub laupäeval Dobele Tenaxi ja Viljandi HC Riia Celtnieksiga ning päev hiljem vahetatakse vastaseid. Mullu Balti liigas debüteerinud pealinlased seadsid tänavu eesmärgiks B-grupis kahe parema hulka ehk veerandfinaali jõudmise.

“Mullu me ei saanud Celtnieksile võõrsil üldse vastu, nüüd loodame ikka paremini esineda,” lubas Tallinna peatreener Jüri Lepp. “Mängud hakkavad vaikselt üha tõsisemaks muutuma ja usun, et oleme heas seisus. Euromänge silmas pidades on kaks rahvusvahelist kohtumist väga olulised, aga mõned punktid tahaks ikka Balti liiga tabelisse ka noppida.”

Nagu Tallinn, nii valmistub Celtniekski EHF Challenge Cupi avaringi kohtumisteks, kuid Läti meister Tenax ja Viljandi sel hooajal eurosarjas ei osale. “Olen näinud Tenaxi ja Celtnieksi septembrikuist mängu Riia esivõistlustel ning võibolla on riialased hetkel tugevamadki,” arvas mulkide juhendaja Marko Koks.

“Celtnieksil on selja taga juba kümmekond võistlusmängu, meie hooajaks ettevalmistus jäi just mängulises osas puudulikuks. Peame leidma suuri probleeme valmistava viskekindluse ning ehk lätlaste vastu oma noorust ja kiirust oskuslikult kasutama. Usun, et Servitile 20 väravaga allajäämine kolmapäeval ei näita meie tõelist taset,” lisas Koks.

Eesti klubid Balti liigas sel nädalavahetusel:

29.09.  14.00  Klaipeda Dragunas – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Klaipedas)
29.09.  17.00  Dobele Tenax – HC Tallinn (Dobeles)
29.09.  20.00  Riia Celtnieks – Viljandi HC (Salaspilsis)
30.09.  14.00  Dobele Tenax – Viljandi HC (Dobeles)
30.09.  16.00  Põlva Serviti – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Põlvas)
30.09.  16.00  Riia Celtnieks – HC Tallinn (Riias)

scroll to top