fbpx
Close

Bramanis: koondise mängude põhjal jäi tunne, et peatreener ei tunne Eesti mängijaid

Avatar
-Riho-Bruno Bramanis | Foto: Rain Kullamaa/EKL

Käsipall24.ee podcastis “Kahekordne” oli seekordseks külalises eelmise sajandi parim, kindlasti Eesti tuntuim käsipallur, Riho-Bruno Bramanis. Muude teemade seas rääkisime mehega ka Eesti koondisest ning endine loots vaatas väga kriitiliselt praegust juhendajat. 

“Minu vaatenurk koondise suhtes on kriitiline. Ma ei jäänud kindlasti rahule Eesti võistkonna treeneritööga. Thomas Sivertssoniga ei jäänud mina kindlasti rahule. Tegelikult näen ikkagi, et ta ei tunne meie mängijaid piisavalt hästi,” ütles endise koondise loots Käsipall24.ee podcastis “Kahekordne”. “Matše tagantjärgi vaadates võib öelda, ta kasutab samu mängijaid liiga palju, ei varieeri koosseisuga piisavalt. Tema võimalusi ja kogemusi teades, ootasin palju enamat. Tagantjärgi on muidugi hea kritiseerida, kuid ma ütlesin kõigest välja oma isikliku arvamuse.”

“Ma ei tahtnud öelda, et Sivertsson on halb treener, kuid ta ei tunne mängijate võimalusi ja oskusi. Seda poolt peaks rohkem vaatama, ehk rohkem konsulteerima Eestis olevate treeneritega. Kas rootslane on helistanud näiteks Kalmer Mustingule ja küsinud, kuidas on hetke olukord. Tundub et ta ei suhtle meie juhendajatega, ei ole kursis mängijate seisuga,” jätkas Bramanis. “Kohtumiste taustal näeb seda igaüks, kes käsipallist midagi aru saab. Sama koosseisuga 60 minutit kaks matši järjest mängida ei saa. Minu meelest tuleks teha rohkem vahetusi. Tahaks,et koondise peatreener oleks rohkem kursis Eesti käsipalliga.” (saates kuulatav 41:20 – 50:00)

Lisaks rääkisime podcastist Bramanise rollist meedias ja “Kahes Kanges” (01:30 – 07:00). Tema paljudest juhustest iseloomustatud karjäärist (08:00 – 27.30) ja elu teisest faasist, kuhu kuulusid treeneritöö ning reisimine Jaapani vahelt (28:00 – 38:00). Lõpetasime arutlusega aktuaalsetel teemadel, kus rääkisime Käsipall24.ee All-Star võistkonnast, Eesti läbi aegade parimatest käsipalluritest, treenerite pöördumisest, tänasime meedikuid ning vestlesime Bramanise hobidest (50:00 – 1:10:00)

 

Kuula lisaks:

 

scroll to top