Celminš luhtas Maribori viigimängus võiduviske

-Andris Celminš | Foto: Siim Semiskar

Eesti käsipallikoondislase Andris Celminši koduklubi Maribori Branik tegi Sloveenia meistrivõistlustel võõrsil 30:30 (14:16) viigi RD Koper 2013 meeskonnaga.

Enamuse esimesest poolajast valitsenud võõrustajad asusid küll 4:2 juhtima, kuid jäid 6:7 kaotusseisu. Seejärel tegi Koper aga 6:1 vahespurdi, millele Maribori kolm järjestikust väravat vähendasid külaliste kaotusseisu 11:12-le. Puhkama mindi siiski väljakuperemeeste kaheväravalises eduseisus.

Teisel poolaja alguses pääses Koper ette 20:17, aga Maribor ei murdunud ning läks omakorda juhtima 23:22. Viimasele viiele minutile mindi 28:28 viigiseisult ning Maribor jõudis võidule lävele, kui Celminš ja Andraž Velkavrh viskasid kaks vastuseta väravat. Võõrustajatel õnnestus siiski viigistada ja lisaks sellele tõrjus Koperi puurilukk Mirza Haseljic viis sekundit enne lõpusireeni Celminši pealeviske, mis tähendas, et punktid läksid poolitamisele.

Celminš kogus isiklikku kontosse kuus väravat, olles külaliste poolelt resultatiivsuselt teine mees. Enamat suutis vaid Tine Marušic, kelle arvele jäi kümme tabamust.

Viimasest seitsmest mängust viie võidu kõrvale teise viigi teeninud Maribor hoiab 13. vooru järel 18 punktiga neljandat kohta. Neli silma vähem kogunud Koper on viies.