fbpx
Close

Celminš: üritan uuel hooajal nii füüsilist kui mentaalset taset tõsta

Avatar
-Andris Celminš | Foto: Siim Semiskar

Veel üks välismaal palliv eestlane sai hooajaga ühele poole – Andris Celminš ja RK Maribor Branik kaotasid küll viimases voorus, ent lõpetasid 7.-12. kohani peetud Sloveenia kõrgliiga finaalturniiri esimesel astmel ehk 7. kohaga.

Celminš viskas liigahooajal 28 mänguga 80 väravat, koos karikamängudega 95, mis oli Braniki paremuselt kolmas näitaja. “Isiklikult oli hooaeg kohati väga hea, siis jälle tulid sisse langused. Õppisin palju juurde ning üritan järgmiseks aastaks nii füüsilist kui mentaalset taset tõsta,” sõnas eelmisel suvel Branikiga kahe-aastase lepingu sõlminud Eesti koondise paremsisemine Eesti Käsipalliliidule.

“Klubi seisukohast oli ja on siiani muidugi suur pettumus, et medalitele mängima ei pääsenud,” tunnistas 21-aastane Celminš. “Põhiturniiri viimases voorus pidime Jeruzalemi kuue väravaga võitma ja saime sellega hakkama, ent üllatuslikult ei alistanud RD Koper MRK Krkat, nagu meie vajanuks.”

Pettumuse pidi Branik kiirelt alla neelama ja asuma võitlusse 7. koha nimel. “Kõik said aru, et tagumisse kuuikusse pudenemise üheks põhjuseks olid klubis toimunud suured muudatused. 7. koht seati kohe järgmiseks eesmärgiks ja kuigi kuni viimase vooruni oli kõik lahtine, saime selle siiski kätte. Meeskond mulle meeldib ja minugagi oldi rahul, nii on mul hea meel siin jätkata,” lõpetas suvepuhkusele siirduv Celminš.

scroll to top