fbpx
Close

Cocksi mänedžer Balti liigast: eestlased on kehvemad ja leedukaid loputasime 15-ga

Avatar
-Jari Viita | Foto: Riihimäe Cocks

Pärast nelja järjestikkust Balti liiga võitu ei osale Soome klubi Riihimäe Cocks enam järgmisel hooajal selles sarjas. Läti Käsipalliliidu lehel tehtud avalduses väideti, et põhjanaabrid enam lätlaste, leedukate ja eestlaste võistlustele teretulnud ei ole, kuid nüüd väitis Cocksi mänedžer Jari Viita, et ta klubi oli samale otsusele juba varem jõudnud.

“Ma ei tea, kes mida ütles, kuid olime juba ammu teinud otsuse, et uuel hooajal me Balti liigas ei osale,” ütles Viita Soome uudiste saidile Yle Sport. “Selle sarja võistkonnad ei vasta enam meie tasemele.”

“Eesti võistkonnad on läinud kehvemaks, leedukaid võitsime 10-15 väravaga. Ehk vaid lätlased oleks meile võrdseid kohtumisi pakkunud. Kui ka Minsk hakkas teisi variante otsima, saime aru, et on aeg uusi väljundeid otsima hakata.” jätkas Coksi juht. “Sama hästi võiksime siis AIFK või PIF-iga (Soome liiga kaks viimast tiimi – toim.) nelja mängulise seeria pidada.”

Kuna Soome meistriliiga lõppemise hetkel asus Cocks tabelis kolmandal kohal, siis ei pääse võistkond mängima ka uues European Handball League-is, vaid peab eelmise hooaja Meistrite liiga koha asemel leppima tugevuselt kolmanda eurosarjaga, EHF Cup. “Eks me näeme, millisel tasemel mänge sealt saame. Meil on ka plaanitud sügiseks rahvusvahelisi turniire, kuid koroona situatsiooni tõttu on nende kohta hetkel raske detaile öelda.” lõpetas Viita.

Täispikkuses artikli leiad siit

Loe lisaks:

Balti liiga reform: Soome ja Valgevene klubidega eestlased enam ei võitle

 

scroll to top