Coopil esiliiga liidrikohta oma kätte tagasi võtta ei õnnestunud

-Sergio-Silver Kreegimaa | Foto: Helin Potter

Teisipäeval lõpetati meeste esiliigas 14. vooru mängud. HC Kehra/Primend alistas kodusaalis liidrikohta tagasi soovinud Põlva Coopi 28:23 (14:13) ning parandas tublisti võimalusi esikuuikus lõpetada ja seeläbi veerandfinaali jõuda.

Novembris Põlvas kohtudes mängiti avapooltund võrdses heitluses 15:15 viiki, kuid teisel poolajal põgenes Coop eest ja võttis 32:27 võidu. Kehraski alustati tasavägiselt, esimese kümne minuti jooksul ei saanud kumbki initsiatiivi ja “liidrisärk” vahetus koguni neli korda. Tosina mänguminuti järel juhtis Coop pärast Tõnis Kase väravat 6:5, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Siis tabas kaks korda järjest varajast sünnipäevakinki ihkav Sigmar Seermann, kes homme astub täiskasvanute sekka. Võimsalt pommitas David Mamporia ja 19. minutil juhtis Kehra 10:7. Veel kaks väravat Mamporialt, üks Albert Sikult ning võõrustajad said 23. minutil ette juba 13:8. Nagu Kehrat, hakkasid Coopigi vedama esindusmeeskonnaga treenivad pallurid.

Kase viskas kaks, Mathias Rebane ja Markel Veiko ühe värava ning vahe oli jälle minimaalne. Kehra juhendaja Janar Mägi võetud minutilise vaheaja järel tuli Kase tabamusest viik, aga Sikk saatis Kehra puhkepausile 14:13 eduseisus. Teise poolaja algul viisid Sergio-Silver Kreegimaa ja Seermann kehralased uuesti kolmega juhtima ning 37. minutil tuli Ruudi Ottisaare täpsest viskest 19:15.

Seejärel poolitas vastaste edu kahe tabamusega Kermo Saksing, ent kohe vastas samaga Kreegimaa ja vanameister Jaan Kauge viis Kehra/Primendi 43. minutil 22:17 ette. Marek Kulberg kasvatas karistusviskest edu juba kuuele väravale, enne kui Rebane põlvalaste seitsmeminutilise väravatepõua lõpetas.

Pikka aega ei saanud Coop vastasele lähemale kui neli väravat, ent 55. minutil tegi Jaanus Peeter Rüütli seisuks 26:23. Seermann ja Kauge kindlustasid siiski kodumeeskonnale 28:23 võidu. Võitjate kasuks viskasid Kreegimaa ja Mamporia kuus ning Seermann viis väravat, Coopil tabas Kase üheksa, Rebane viis ja Saksing kolm korda.

Coop sai hooaja kolmanda kaotuse ning võib veel otsepääset poolfinaali andvalt teiselt kohalt kukkuda, kui kaks järelejäänud kohtumist kaotatakse ning Raasiku/Mistra võidab viimased kolm mängu. Kehra/Primend parandas võimalusi esikuuikus lõpetada, neid ootab järgmises voorus veerandfinaalipääsu nimel tähtis võõrsilmäng HC Viimsi/Tööriistamarketiga.

9. Tallinna Oskar 13 1 0 12 297:371 2

Parimad väravakütid: Mathias Rebane – 121, Tõnis Kase (mõl. Coop) – 114, Arlo Talmar (Viimsi) – 72, Klaus Peeter Rüütli (TÜ) – 69, Sigmar Seermann (Kehra) – 68, Hendrik Koks (Viljandi) – 67, Tarmo Ulla (Tallinn 2) – 66 ja Tõnu Jõks (TÜ) – 60 väravat.