fbpx
Close

Dener Jaanimaa alustas hooaega lihtsa tiitlivõiduga

Avatar
-Andris Celminš ja Dener Jaanimaa | Foto: Erakogu

Pärast kaheksat aastat Saksamaal sel suvel Ukraina tippklubi Zaporožje HC Motoriga liitunud Eesti koondislane Dener Jaanimaa alustas uues meeskonnas tiitlite võitmist. Hooaja esimeses ametlikus mängus alistas Motor kohaliku konkurendi Zaporožje ZTR-i 29:21 (15:11) ning pälvis viiendat aastat järjest Ukraina superkarika.

Kohaliku alaliidu korraldusel viidi kaks Zaporožjes baseeruv meeskond superkarikat mängima enam kui 500 kilomeetri kaugusele Brovarõ linna. Jaanimaa alustas rünnakul algkoosseisus, moodustades võimsa tagaliinikolmiku koos leeduka Aidenas Malašinskase ja mullu Euroopa Meistrite liigas 87 väravat visanud valgevenelase Boriss Puhovskiga. “Meie jaoks oli tegemist üsna lihtsa mänguga. Kui me oleks asja tõsisemalt võtnud, võinuks ka kõvasti suuremalt võita,” ütles eestlane Käsipall24.ee lehele. “Ise mängisin distsiplineeritult ja ootasin oma hetki.”

Jaanimaa sekkus teisel poolajal põgusalt vahetusest, tema arvele jäigi kaks tabamust. Motori ja kogu mängu resultatiivseim oli 33-aastane Malašinskas kaheksa väravaga. “Eeldatavasti alustan mänge põhikoosseisus. Teine minu positsooni mängija on veel noor, potentsiaali tal on, aga vajab veel aega,” jätkas Jaanimaa.

Meistrite liigas kuulub Motor tugevasse B-alagruppi ning alustab mänge 15. septembril võõrsil mulluse finalisti Veszpremi HC Telekomi vastu. Lisaks osaleb Ukraina meister sel hooajal SEHA-liigas, kus järgmisel nädalal ees kohtumised Meistrite liiga tiimidega – Prešovi HC Tatraniga võõrsil ja eelmise hooaja kontinendi parima klubi Skopje RK Vardariga kodus.

scroll to top