-Dener Jaanimaa | Foto: Jozo Cabraja / kolektiff

Dener Jaanimaa koduklubi Zaporižžja Motor alustas eile SEHA-liigat vägeva võiduga Prešovi Tatrani üle.

Prešovi Tatran – Zaporižžja Motor 24:25 (11:12)
(Urban 5, Afanou Gatine 5 / Malasinskas 4, Pukhouski 4, Kravchenko 4, Soroka 4)

Ukraina klubi jaoks oli tegemist esimese kohtumisega sellel turniiril. Mäng algas väga võrdselt ja esimesl poolajal kumbki võistkond rohkem kui kahe väravaga ei juhtinud. Teist perioodi alustas natuke paremini koduvõistkond Tatran ning 52. minutil oligi seis 24:21 nende kasuks ja korraks tundus, et mäng on juba eestlase klubi jaoks läinud. Kuid viimased kaheksa minutit ei lasknud Motor enam vastastel visata ühtegi väravat ning paar sekundit enne lõppu viskas Igor Soroka seisuks 24:25 ja kindlustas Zaporižžjale ajaloolise esimese võidu SEHA-liigas. Dener väravaid ei visanud, kuid andis ühe resultatiivse söödu.

“Me oleme väga õnnelikud, et võitsime oma esimese kohtumise SEHA-liigas. See on suurepärane turniir,” kommenteeris 4 väravat visanud Motori mängija Eduard Kravchenko pressiteates. “Meie vastased olid väga kvaliteetsed ja meie jaoks oli väga tähtis alustada hooaega kolme punktiga.”

Järgmise mängu peab Motor SEHA-liigas juba laupäeval, kui kohtutakse eelmise aasta Meistrite liiga võitja Skopje Vardariga