fbpx
Close

Dener Jaanimaa: hooaja alguses ei tulnud me pingetega toime

Avatar
-Dener Jaanimaa | Foto: imago/Agentur 54 Grad

Käsipallur Dener Jaanimaa koduklubi TuS N-Lübbecke on Saksamaa meistrivõistluste esiliigas saanud kolm järjestikust võitu, mis tõstnud meeskonna kaheksa vooru järel 12. kohalt kuuendaks.

Eelmisel nädalal oli Jaanimaa hoos ning eestlane aitas TuS N-Lübbecke kahe võiduni. Võõrsil alistati uustulnuk HSV Hamburg 31:28 (16:12), kusjuures eestlasest paremsisemine tabas kõik kaheksa sooritatud viset. Laupäeval oldi kodus 32:20 (16:7) üle Dresdeni Elbflorenzist ning Jaanimaa viskas küll vaid ühe värava, ent andis kaheksa tulemuslikku söötu.

“Kolmas võit järjest, meeskond on lõpuks oma mängu leidnud ja kõik sujub,” kinnitas kaheksa mänguga 30 väravat ja 22 resultatiivset söötu kirja saanud Jaanimaa Eesti Käsipalliliidule.

“Hooaja algul olid suured pinged peal ja start kukkus väga kehvasti välja. Kohustus oli kõik mängud võita, meilt oodatakse kohest Bundesligasse naasmist, aga me ei tulnud pingetega toime,” selgitas mullune Eesti parim käsipallur. “Nüüd on hoopis teine tunne – treener ei mossita, sponsorid on leebunud ja kõik on palju rahulikum.”

Jaanimaa mängib stabiilselt 40 minuti ringis ja on hetkevormiga vägagi rahul. “Pingelisemas kohtumises nagu Hamburgi vastu, pean rohkem enda peale võtma, samas kui laupäeval tabeli viimase vastu oli lihtsam ja sain mängu lahti harutada ja kaaslastele sööta,” kirjeldas Jaanimaa, kellest on 2. Bundesligas sel hooajal vaid neli meest rohkem täpseid sööte jaganud.

Karl Toom ja 12. positsiooni hoidev TV Emsdetten said nädalaga kaks kaotust, jäädes 29:37 (12:22) alla uustulnuk Dormageni TSV Bayerile ja 29:33 (12:17) Wilhelmshavener HV-le. Toom resultatiivsuspunkte ei saanud, kuid muretsemiseks põhjust ei näe. “Elan alles meeskonda sisse ning tase on palju kõrgem kui kolmandas liigas. Küll hakkab mänguaega ka tulema,” kommenteeris Toom.

scroll to top