Dener Jaanimaa koduklubi alistas Meistrite liiga võitja

-Dener Jaanimaa | Foto: Handball Club Motor

Dener Jaanimaa koduklubi Zaporižžja Motor pidas täna SEHA-liiga kohtumise valitseva Meistrite liiga tiitlikaitsja Skopje Vardari vastu. Mäng lõppes 32:31 eestlase kasuks.

“Meie mäng Vardariga saab olema äärmiselt huvitav. Ootame võimalust mängida viiekordse SEHA-liiga võitja vastu,” ütles Dener Jaanimaa võistluse eel turniiri pressiteates. “Minu meelest on Dainis Kristopans üks paremaid oma positsiooni mängijaid maailmas ja tal on väga osavad võistkonnakaaslased. Me eeldame põnevat kohtumist.”

Motor kasutas mängu alguses kodusaali eelise hästi ära ja kümnendaks minutiks juhiti 4:1, siis aga ärkas ka Vardar ning 18. minutiks oli tablool viigiseis 7:7. Poolaja lõpp edenes võrdselt, kui kumbki pool teisele midagi lihtsalt ei andnud ning seisuks jäi 13:12. Dener viskas esimesel perioodil seitse viset, millest realiseeris neli ning andis kaks resultatiivset söötu.

Teist poolaega alustas taaskord paremini eestlase koduklubi, kes juhtis kümnendaks minutiks 19:15. Järgmiste hetkede jooksul tegi küll Vardar mõned paariväravalised spurdid, kuid Motoril oli  justkui igakord vastus olemas kuni 20. minutini, kus Dainis Kristopansi teenitud seitsme meetri karistusviske realiseeris Ivan Cupic ning tegi seisuks 24:23. Perioodi lõpp kulges võrdses heitluses kus võistkonnad kordamööda väravaid viskasid. Suurema osa viimastest minutitest vähemuses mänginud Motor läks mängu taas 32:31 juhtima Parys Bukhouski väravast 25 sekundit enne kohtumise lõppu. Viimane rünnak jäi seega Vardarile, kus suudeti teenida ka seitsme meetri karistusvise, mida läks Meistrite liiga võitjate poolt viskama taas Cupic, kes aga selle põrkest üle värava viskas. Seega eestlase koduklubile taas vägev võit SEHA-liigas.

Võitjate kasuks viskas Pukhouski 6, Vujovic 5 ja Dener, kes teisel poolajal ei mänginud, neli väravat.

Vardari poolt oli Timur Dibirov parim skoorija kuuega ning Atman ja Kristopans lisasid viis.