Dener Jaanimaa koduklubi kohtus Ukraina liigas suurima konkurendiga

-Dener Jaanimaa | Foto: Handball Club Motor

Eile õhtul kohtusid Ukraina liigas kaks suurimat favoriiti. Dener Jaanimaa Zaporižžja Motor ja Balti liigas osalev sama linna ZTR. Mõlemad meeskonnad olid hooaega alustanud kolme võiduga kolmest mängust.

Linna derbi pakub mõlemale võistkonnal alati erilise motivatsiooni. Kaks tiimi on omavahel jaganud viimasest 22 tiitlist 19. ZTR on Ukraina rekordmeister 14 kullaga ja Motor on võitnud sarja viimased seitse aastat.

MOTOR – ZTR – 30:29 (16:15)

Enne mängu sai Boris Pukhovsky kätte eelmise hooaja Ukraina liiga parima mängija tiitli. Kohtumine ise algas väga võrdselt ning kumbki võistkond teisele mingit eelist ei andnud. 12. minutil oli seis 6:6, mille järel sai Motor paari väravalise edu, kuid vastased tulid taas viigiseisuni. Poolaja lõpuni kulgeski mäng kordamööda skoorides ning pausile mindi 16:15 koduvõistkonna juhtimisel.

Teisel perioodil oli oodata sama põnevat lahingut. Tundus, et Motor sai pidevalt mõne väravaga ette, kuid siis ZTR leidis taas oma mängu ning jõudis järele. Enne lõppu sai koduvõistkond taas 29:26 peale, kuid külalised polnud ikka alla andnud. Kuid pidev tagaajamine oli võõral väljakul siiski nii väsitav, et eestlase koduklubi suutis oma paremuse maksma panna 30:29. Kokkuvõttes igati tiitlinõudlejatele vääriline pingeline kohtumine. Dener Jaanimaa matšis ei osalenud.

“Ma teadsin, et täna ei tule midagi lihtsalt. See kohtumine on hea näide sellest, et võitmiseks on vaja suurt pingutust,” sõnas eestlase treener Nikolay Stepanets mängujärgsel pressikonverentsil. “Me teeme omad järeldused ja valmistume juba järgmiseks matšiks”

ZTR: Akimenko (8), Burzak (1), Ganchev (3), Isanchuk (1), Artemenko (6), Tilt (5), Zalevsky (5),

MOTOR: Pukhovsky (7), Denisov (3), Zhukov (5),

Motor juhib nüüd Ukraina liigat täisedu 8 punktiga, ZTR on kolme võiduga teisel kohal.

Eestlase koduklubi peab oma järgmise kohtumise  laupäeval Meistrite liigas Bresti vastu ning seal loodetakse avada punktiarve selles sarjas.