Dener Jaanimaa pääses Venemaa karikavõistluste finaali

-Dener Jaanimaa | Foto: Moskva Spartak

Kui enamus Euroopa käsipalliliigasid on praeguseks peatatud, siis Venemaa karikavõistlused jätkusid täna poolfinaalidega. Dener Jaanimaa koduklubi Moskva Spartak kohtus Permis toimuval finaalturniiril liigatabelis viimasel kohal oleva Akbuzati võistkonnaga.

Moskva Spartak – Akbuzat 33:24 (19:11)

Dener Jaanimaa alustas mängu põhikoosseisus ning oli vastutav ka esimese pealeviske eest, mis kahjuks küll postist välja põrkas. Mõned minutid hiljem parandas aga eestlane vea ning tegi seisuks 2:1. Kohtumise alghetked möödusid täielikult Spartaki kontrolli all ning vastaste ohtrad tehnilised vead karistati osavalt kiirrünnakutega. Juba 7.  minutil oli Akbuzati peatreener sunnitud 1:6 kaotusseisust aja maha võtma.

Poolaja lõpus mängus palju ei muutunud. Kvaliteetset käsipalli ei näidanud kumbki võistkond ning mängupilti iseloomustasid mõlemapoolsed ohtrad tehnilised vead. Spartak jätkas siiski võimsa kaitse abil domineerimist ning mehi vahetati ohtralt, mõeldes juba homsele finaalile. Garderoobi mindi eestlase koduklubi 19:11 juhtimisel.

Teise perioodi alguses hoidis Spartak vahet ning 40. minutil tegi Jaanimaa seisuks 24:15. Suurim vahe võistkondade statistikas oli realiseerimisel, kui eestlase koduklubi viskas 75 protsendilise tabavusega, siis vastastel oli see näitaja vaid 50. Lisaks olid moskvalased selleks hetkeks teinud juba kaheksa vaheltlõiget ja Akbuzat vaid ühe.

Mängu lõpp kulges Spartakil tulemust vormistades ning lõpuks võttis eestlase koduklubi karikavõistluste finaalturniiri poolfinaalis kindla 33:24 võidu.

Dener Jaanimaa viibis platsil 25 minutit ning viskas lõpuks seitsmest viskest kaks väravat. Spartaki resultatiivsem oli Mihhail Vinogradov seitsme tabamusega. Vastaste eest skooris kuuel korral Gleb Chernov.

Spartak kohtub homses finaalis eesti aja järgi kell 14.00 teise poolfinaali Tšehhovi Medvedi ja Permi võitjaga. Jaanimaa vastane selgub täna kell 14.00 algavas mängus.