Dener Jaanimaa pidi Euroopa tugevaimas sarjas taas vastase paremust tunnistama

-Dener Jaanimaa | Foto: Handball Club Motor

Pühapäeva õhtul jätkas Euroopa tugevaimas sarjas esitusi Dener Jaanimaa koduklubi Zaporižžja Motor. Võõrsil toimunud kohtumises Poola tippvõistkonna PGE Vive Kielce vastu tuli vastu võtta 33:26 kaotus.

Pärast enam kui kolmeaastast pausi naasis Dener Jaanimaa eelmisel nädalal Meistrite liigasse. Maailmanimedest kubisev ungarlaste Veszpremi HC Telekom eestlase tööandja Zaporižžja Motorile suurt sõnaõigust ei jätnud ja alistas Ukraina meistri kodus 40:29 (17:13). Jaanimaa viskas siis ühe värava. Täna mindi vastamisi poolakate Kielcega ning taas tuli tunnistada vastaste paremust.

PGE Vive Kielce – Zaporižžja Motor 33:26 (22:11)

Mäng algas Motorile raskelt, kui ei suudetud vastaste 5:1 kaitsest kuidagi läbi murda ning Kielce sai lihtsate väravate toel kaheksandaks minutiks ette 5:2. Eestlase tiim tegi palju tehnilisi vigu ning ei saanud kuidagi oma kaitset pidama ja 15. minutil oli seis juba 11:3. Dener alustas mängu rünnakul, kuid vahetati poolaja keskel välja, selleks hetkeks oli mees teinud ühe pealeviske, kust väravat saavutada ei õnnestunud. Kielce poolt tegid paksu pahandust joonemängijad ning 30 minuti möödudes oli tablool numbrid 22:11. Kusjuures poolakate viskeprotsent oli pea uskumatuna tunduv 88, mis näitab, et väljamängitud olid väga head viskepositsioonid. Teist perioodi küll mängis Motor paremini, kuid ohtlikuks vastastele enam ei saadud ning lõpuks alistuti 33:26. Jaanimaa arvele kogunes lõpuks üks värav.

“Täna ebaõnnestusime mängu alguses. Kõik otsustati esimese poolajaga. Me ei saanud hakkama vastaste kaitsega,” kommenteeris Motori peatreener Nikolai Stepanets pressiteates. “Teisel poolajal me ärkasime, kuid siis oli juba liiga hilja.”

Motori resultatiivsemad olid Barys Pukhouski ja Stevan Vujovic viie tabamusega, vastaste poolel olid resultatiivsemad nende joonemängijad Artsem Karalek ja Julen Aguinagalde, kes viskasid vastavalt kuus ja viis väravat, mõlemad kusjuures 100 protsendilise tabavusega.

Motor jätkab kahe kaotusega oma alagrupis viimasel kohal ning järgmine kohtumise peetakse tuleval pühapäeval eelmise aasta Meistrite liiga võitja Vardari HC vastu. Sama võistkonnaga kohtuti paar nädalat tagasi SEHA-sarjas ning võeti muljetavaldav 32:31 võit.