Dener Jaanimaa pidi Meistrite liigas tiitlikaitsjate nappi paremust tunnistama

-Dener Jaanimaa | Foto: Andrei Potapov /HC Vardar

Eile õhtul jätkasid mänge Meistrite liigas Dener Jaanimaa ja Zaporižžja Motor. Eelnevad kaks võõrsil kohtumist kaotanud eestlase koduklubi ootas seekord omas saalis taas suur katsumus, kui võeti vastu eelmise hooaja Meistrite liiga võitja Vardar HC, kes oli vastupidi võitnud mõlemad eelmised mängud.

Teatavasti läksid samad võistkonnad mõned nädalad tagasi vastamisi ka SEHA-liigas, kus jäi peale peale eestlase koduklubi.

Zaporižžja Motor vs HC Vardar 30:31 (18:16)

Tiitlikaitsjad on juba viis hooaega alustanud Meistrite liigat võites kõik oma esimesed kolm kohtumist ning sama seeriat loodeti kindlasti jätkata ka eile. Kuid kohtumise alguses tundus, et Motoril on teised plaanid. Esimesed 10 minutit ei saanud Vardar kuidagi oma kaitset toimima ning Zaporižžja läks 8:4 ette. Avapoolajal tundusid ohjad olevat ukrainlaste käes ning Igor Soroka ja Aidenas Malasinkase nelja värava toel juhiti garderoobi minnes 18:16. Teist perioodi aga alustasid paremini makedoonlased. Timur Dibirov viskas Vardari 4000. värava Meistrite liigas ning seis tablool oli 20:21. Edasine kulges võrdsete lahingus, kus kumbki tiim vahet sisse ei saanud. Viimased neli minutit aga hoidis Vardari kaitse Motori nulli peal ning lõpuks neile napp 30:31 võit.

Dener Jaanimaa tegi kuus pealeviset ning tabas nendest kolm, Motori resultatiivseim oli Igor Soroka kaheksa väravaga. Vastate poole tegid enim skoori Dibirov kümne ja lätlane Dainis Krištopans seitsme väravaga.

“Teise perioodi algus oli meilt kehv. Kogu edu, mille võitlesime välja esimesel poolajal, kadus teise perioodi esimeste minutitega, ” kommenteeris Motori peatreener Nikolai Stepanets pressikonverentsil. “Lõpus ei suutnud me headelt positsioonidelt viskeid realiseerida ja pidime kahjuks kaotuse vastu võtma.”

“Tahaksin kiita Motori võistkonda. Nad võitlesid kõvasti. Soovin neile palju edu tulevikus,” ütles Dibirov. “Olen kindel, et nad võtavad veel palju võite. Meil oli seekord lihtsalt rohkem õnne.”

Meistrite liiga B-grupis hoiab Vardar täiseduga liidrikohta ning Motor on kolmest kohtumisest saadud sama arvu kaotustega viimasel kohal.

Järgmises voorus kohtub Motor 12. oktoobril samuti võiduta oleva Bresti Meshkoviga.