Dener Jaanimaa teenis Euroopa tugevaimas sarjas hooaja esimese võidu

-Dener Jaanimaa | Foto: Handball Club Motor

Eile õhtul kohtusid Dener Jaanimaa ja Zaporižžja Motor Meistrite liigas FC Porto Sofarma võistkonnaga ning võtsid mängust kaasa kahe viigi kõrvale oma esimese võidu Euroopa tugevaimas sarjas.

Zaporižžja Motor –  FC Porto Sofarma 33:29 (19:16)

Mäng algas koduvõistkonnale hästi, kui 73 protsendilise efektiivsuse juures võeti 6:3 eduseis. Kuid vigastustest räsitud Porto ei olnud veel kindlasti alla andnund ning vaid üheteist mehega Ukrainasse sõitnud tiim võitles seisuks 8:7. Kuid esimese poolaja lõpuks sai Motor siiski oma pikema pingi ja suurema jaksu peale surutud ning garderoobi võeti kaasa 19:16 eduseis. Teisel perioodil otsustas kohtumise saatuse Motori staari Barys Pukhouski seeria, mille abiga tehti 9:3 spurt ning alistati portugaallased 33:29. Ukrainlaste resultatiivsemad oli Igor Soroka 8 ja Pukhouski 6 tabamusega. Dener Jaanimaa arvele kanti kaks väravat.

“Me oleme väga õnnelikud. Tegemist oli ju meie esimese võiduga. Tahaksin tänada oma mehi selle mängu eest,” ütles Motori treener Rostislav Lanevich mängujärgsel pressikonverentsil.

Motori jaoks oli tegemist tähtsa võiduga, kuna Euroopa tippliigas oldi võiduta juba kümme kuud. Zaporižžja jätkab oma grupis viimasel kohal nelja punktiga.