fbpx
Close

Detsembris Norras toimuvaid Euroopa meistrivõistlusi ähvardab ärajäämine

Avatar
-Norra naiste käsipallikoondis | Foto: AFP/Scanpix

200 päeva enne naiste Euroopa meistrivõistluste algust Taanis ja Norras on üks korraldajapool tõstatanud õhku küsimuse suurturniiri toimumise võimalikkuses.

Rumeenia veebilehe prosport.ro kohaselt on Norra hoiatanud, et 3. detsembril algama pidava EM-i osas on veel õhus palju küsimusi. Skandinaavia riik teavitas, et kuni 15. septembrini on nende piirides lubatud üritustele vaid 200 pealtvaatajat ning hetke plaanide järg tõuseb see arv aasta lõpuks vaid 500 peale. Nende tingimuste puhul kaheldakse väga, kas suurturniiri on võimalik korraldada.

2020. aasta Euroopa meistrivõistlustel peetakse 47 mängu, millest 26 peaks toimuma Norras ja 21 Taanis. Eespool mainitud riigis on kohtumised asetatud hallidesse, kuhu mahub vähemalt 7500 fänni. Korraldajad väidavad, et kui riiklikud reeglid pealtvaatajate numbrite osas ei muutu, siis saab turniiri olema võimatu korraldada. Suurimaks põhjuseks oleks suur finantsiline kahju. Käsipall on Norras üks populaarsemaid alasid ning saalid oleksid tõenäoliselt täis.

Allikate kohaselt on Euroopa Käsipalliliitu nendest probleemidest teavitatud ning hetkel kaalutakse kõiki võimalike variante.

Finaalturniiri alagruppide loosimine peaks toimuma 18. juunil. Kõik EM-il osalevad tiimid leiate siit.

Loe täispikkuses artiklit siit

 

scroll to top