Dramaatiline võit kergitas Tallase viimaselt kohalt kuuendaks

-Käsipall | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli meeste esiliigas peeti pühapäeval ülipõnev kohtumine kahe pealinna tiimi vahel, kus HC Tallas sai hooaja teise võidu, alistades võõrsil Tallinna Oskari 33:32 (16:14). Tallas kerkis hoobilt viimaselt kohalt kuuendaks, Oskar jätkab kolmandana.

Oskaril puudusid pühapäeva pärastlõunal mitmed põhitegijad, samas kui Tallas oli saanud põhimeeskonnast HC Tallinnast tugevduseks viimasel ajal meistriliigaski korralikult mänguaega teeninud Markus Oliver Mädo, Kalev Küti, Martti Viitkari ja Karel Hermase. Oktoobris tegid meeskonnad hooaja esimeses omavahelises mängus 23:23 viigi, kirjutab Eesti Käsipalliliit.

Hoolimata tõsiasjast, et Oskar oli enne mängu tabelis kolmas ja Tallas viimane, kulges kohtumine väga võrdses heitluses. Oskar sai algul ette, ent tosina minuti möödudes viis Indre Lember külalismeeskonna 6:4 juhtima. Ragnar Põldma tabas kaks korda järjest ja viigistas kiirelt.

Kuni seisuni 11:11 23. minutil süttisid tablool kõik võimalikud viiginumbrid, siis sai Tallas Küti ja Mädo väravate abil jälle kahega ette. Avapoolaja lõpuminutid möödusid Põldma ja Mädo viskeduelli tähe all – oskarlane vähendas karistusvisetest kaotusseisu, et siis Tallase vasaksisemine saaks oma tiimi jälle kahe värava juhtima viia.

Tallase 16:14 eduseisult alanud teisel pooltunnil viigistas Oskar Põldma ja Priit Kotsari tabamustest seisu ning ülimalt tasavägine mäng jätkus. 40. minutil algas kuueminutiline periood, kus väravaid said kirja vaid pallurid, kel särgil number kaks – Põldma tabas viis ja Kütt kolm korda.

Kristo Kiipus lõpetas “number kahtede seeria” ja viis Oskari 46. minutil esmakordselt kolme väravaga ette – 26:23. Kuid Tallas tuli järele, tegi peagi 4:0 vahespurdi, mille lõpus Jaan Läänmäe viigistas ja Tarvo Erimäe külalised omakorda 28:27 eduseisu aitas. Oskar jõudis veel korduvalt viigini, ent mitte juhtima.

Seisul 30:30 tabasid Viitkar ja Greg Gornischeff, Tallas oli 56. minutil ees 32:30 ja pärast Läänmäe viset juba 33:30. Kotsar ja Põldma tõid võõrustajad veel ühe värava kaugusele, Tallasel eemaldati Mädo, ent Põldma eksis karistusviskel. Hooaja teine võit tuli Tallasele numbritega 33:32.

Võitjatiimis viskasid koguni üheksa pallurit kaks ja enam väravat, Küti ja Mädo arvele jäi kuus tabamust. Kaotajate poolel püstitas Põldma hooaja skoorirekordi, visates 17 väravat. Tartu Ülikooli Rando Sein oli jaanuaris kirja saanud ühe tabamuse vähem. Kotsar lisas oskarlastele üheksa ja Kiipus neli väravat.