Dramaatiliselt poolfinaali jõudnud Vardarit ootab Kölnis prantslaste kolmik

-Skopje Vardar | Foto: AFP/Scanpix

Käsipalli Meistrite liigas jõudsid Kölnis toimuvale finaalturniirile tiitlikaitsja Skopje Vardar ja kogu turniiril osalev Prantsusmaa klubide kolmik.

Vardar alistas veerandfinaalseeria avamängus võõrsil THW Kieli 29:28 ning ka Makedoonias toimunud korduskohtumist läks tiitlikaitsja teisel poolajal juhtima 21:17, kuid sakslaste kolm vastuseta väravat vähendasid vahe minimaalseks. Neli minutit enne mängu lõppu oli Vardar ees 27:25, aga Kiel vastas taas 3:0 vahespurdiga, võites mängu 28:27. Sellest sakslastele ei piisanud, sest 56:56 üldskoori juures oli Vardar võõrsil visanud ühe värava rohkem, mis sai ka otsustavaks. Vardari kasuks tõi Vuko Borozan parimana kuus tabamust, Kieli suurimateks skooritegijateks osutusid Niclas Ekberg, Patrick Wiencek ja Miha Zarabec viie väravaga.

Laupäeval 69:60 koondeduga poolakate Kielce PGE Vive üle koha poolfinaalis kindlustanud Paris Saint-Germaini kõrval jõudsid Prantsusmaa klubidest nelja parema hulka ka HBC Nantes ja Montpellier HB.

Nantes oli avamängus kodus saanud kuue tabamusega jagu Skjern Handboldist. Taanis peetud korduskohtumine algas samuti prantslaste taktikepi all, kes läksid ette 6:2 ja võitsid poolaja 15:12. Teisel pooltunnil haarasid initsiatiivi võõrustajad, minnes juhtima 22:18, kuid külalised võitlesid välja 27:27 viigi ning edenesid üldskooriga 60:54 poolfinaali. Skjerni resultatiivseim mängija oli Kasper Söndergaard Sarup kaheksa ja Nantes’il Eduardo Gurbondo Martinez kuue väravaga.

Montpellier ja SG Flensburg-Handewitt alustasid korduskohtumist Prantsusmaal Saksamaal tehtud 28:28 viigiseisult. Võõrustajad, kes juhtisid mängu algusest lõpuni, läksid ette 7:2, võitsid poolaja 14:9 ning kogu kohtumise 29:17. Seega oli Montpellier kahe mängu kokkuvõttes parem 57:45. Melvyn Richardson tõi võitjatele üheksa ja Lasse Svan kaotajatele viis väravat.

Finaalturniir peetakse 26.-27. maini Saksamaal Kölnis. Poolfinaalpaaride loosimine toimub 2. mail samas kohas.