Edukalt pronksi kaitsnud Viljandi jättis debütant Tallinna medalita

-Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Kahe võiduni peetud Eesti meeste käsipallimeistrivõistluste meistriliiga pronksiseeria jõudis lahenduseni teises kohtumises, sest Viljandi HC sai võõrsilgi jagu HC Tallinnast, sel korral tulemusega 31:27 (19:11). Avamängu olid mulgid võitnud 28:24 (15:13).

Kalevi spordihallis viskas avavärava võõrustajate vasakäär Marek Karu, kuid peagi oli Viljandi juhtimas ning etterutatult öeldes, edu enam käest ei andnud. Külalised üllatasid pealinlasi mõnes mõttes nende oma relvaga ehk alustasid kõrge tempo ja kiirete rünnakutega. Viimaseid realiseeriti kadestamisväärse täpsusega, skoori tegid mõlemad ääred, Mikk Varik ja Andrei Hapal.

Kui ka kogenud Kristo Järve ja Kristo Voika tagaliinist jätkuvalt tabasid, siis kasvaski Viljandi edu. 17. minutil tegi Hapal seisuks 10:6, paar minutit hiljem sai värava kirja puurivaht Rasmus Ots, saates palli üle välja tühja väravasse. Edu kasvas poolaja edenedes veelgi ja Martin Allika värav tõi vaheajaks seisu 19:11.

Robin Oberg ja Marko Slastinovski vähendasid teise pooltunni algul kaotusseisu kahe võrra, kuid Viljandi oli pidurdamatus hoos. Väravaid tuli igale maitsele ning 42. minutiks oli seis 23:14. Tallinna peatreener Jüri Lepp võttis minutilise mõtlemisaja ja võitlusvaim oli endiselt kõrgel – mitu 3:0 vahespurti tõid neli minutit enne lõpuvilet tabloole numbrid 27:23.

Viljandi ei lubanud vastaseid siiski lähemale ja peaosa selles etendasid juba tuntud tegijad ehk Voika, Järve ja Hapal. Mullust pronksi kaitsnud Viljandi alistas Tallinna 31:27. Voika viskas kaheksa, Järve ja Hapal kuus väravat. Debüüthooajal meistriliigas neljanda koha teeninud Tallinna ridades olid täpsemad Oberg ja Enrico Anton kuue ning Slastinovski viie tabamusega.

Eesti meistrivõistluste värsked pronksivõitjad: Joel Urbel, Kristjan Koovit, Vitali Vorobjov, Vladimir Maslak, Simon Drõgin, Mikk Varik, Alex Toom, Rasmus Ots, Sander Aasmäe, Robert Lõpp, Peeter Parik, Madis Parik, Raiko Roosna, Mark Lõpp, Martin Allikalt, Kristo Järve, Kristo Voika, Sergei Rodjukov, Andrei Hapal, peatreener Marko Koks, esindaja Ave Puru.