Eelmise aasta karikavõitja alustas võimsa võiduga, Aruküla kaotas esiliiga võistkonnale

-Marek Karu | Foto: Siim Semiskar

Täna tehti algust Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaalidega. Esimese vooru kohtumistes läksid vastamisi HC Tallinn ja SK Tapa ning Tartu Ülikool ja Aruküla/Audentes.

Karikavõistlustel osaleb tänavu 13 meeskonda ja nii peetakse vaid viis kaheksandikfinaali. Loosi tahtel said otse kaheksa parema hulka rekordilised 11 korda Eesti karika pea kohale tõstnud Põlva Serviti, 2014. aasta karikavõitja Viljandi HC ning esiliigameeskond Põlva Coop.

HC Tallinn – SK Tapa (16:8)

Pealinlased alustasid mängu tõeliselt õhukese koosseisuga, kui väljakumängijaid oli kohal vaid kaheksa. Tapal puudus koosseisust Rail Ageni. Mängu alustas paremini HC Tallinn, kes hea kaitsetöö ning kiirete rünnakute pealt juhtis 5. minutiks juba 5:1. Järgmised hetked nägid tempo aeglustumist ning mõlemad tiimid näitasid kõva agressiivsust vastaste takistamisel.

Tallinn sai siiski jätkuvalt lihtsaid väravaid ning Tapal oli raskusi vastaste kaitse ja väravavahi ülemängimisega. 15. minutil seisid tablool numbrid 10:2 ning tundus, et kohtumine on otsustatud. Karikavõistluste formaadis, kus tulemus määratakse kahe matši kokkuvõttes siiski jalga gaasipedaalilt ära võtta ei saa. Poolaja lõpus edeneti kordamööda skoorides. Pealinlastel oli 30 minuti möödudes värava kirja saanud seitse meest. Garderoobi minnes oli seisuks 16:8.

Teine poolaega algas sarnaselt esimesega ning 6. minutiks ei olnud Tapa veel skoori avanud ja tablool numbrid 19:8. Kohtumise lõpp kulges kindlalt Tallinna kontrolli all ning kordusmängule minnakse vastu seisult 31:20.

Tallinna poolt olid resultatiivsemad Marek Karu kuue ning Robin Oberg, Risto Kiil ja Markus Mädo viie tabamusega. Tapa kasuks skooris Aleksander Oganezov kaheksal korral.

Selle paari järgmine kohtumine toimub 17. oktoobril kell 19.00 Tapa Spordikeskuses.

Tartu Ülikool – Aruküla/Audentes

Mäng algas võrdselt ning väravaid visati vaheldumisi. 8. minutil tegi aga Aruküla seisult 4:4 vahespurdi, mis päädis sellega, et 16. minutil viskas Antti Rogenbaum numbriteks tabloole 11:6. Esimese poolaja lõpp kulges sama vahet hoides ning 30 minuti möödudes oli seisuks 20:14.

Garderoobist väljus aga selgelt energilisemalt Tartu, kes suutis teise poolaja keskpaigas seisu viigistada 26:26 peale ning ees oli oodata võrdset lahingut. 10 minuti enne mängu lõppu asuski Ülikooli tiim esmakordselt juhtima. Viimased hetked möödusid võrdsete heitluses, kus kumbki teisele eelist ei tahtnud anda. Lõpuks tõmbas siiski pikema kõrre esiliigas palliv Tartu Ülikool. Mehed valmistasid suurüllatuse, kui alistasid meistrisarjas osaleva võistkonna.

Selle paari järgmine kohtumine toimub 16. oktoobril kell 19.00 Aruküla spordihoones.

Järgmised kohtumised Eesti karikavõistluste esimeses ringis:

9.10.   19:45  Põlva/Arcwood – HC Viimsi/Tööriistamarket (Mesikäpa hallis)

9.10.   19:30  HC Tallinn 2 – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Viimsi spordihoones)

13.10.  16:15  Tallinna Oskar – Raasiku/Mistra (Kristiine Spordis)

LOE LISAKS:

EELVAADE | Karikavõistluste esimene ring toob Tapa kasvandike vastasseisu ning meistri- ja esiliiga mõõdupuu