fbpx
Close

EELVAADE | Aruküla/Audentese treener Martin Noodla ootab noortelt sammu edasi

Avatar
-Martin Noodla | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel aastal meistriliiga seitsmendana lõpetanud  Aruküla/Audentese võistkond läheb uuele hooajale vastu pigem arenemismõtetega. Konkreetset tulemuslikku eesmärki omale ei panta. Võistkonna peatreeneri Martin Noodla sõnul võiks pigem paraneda treeningsüsteem ja logistilised lahendused.

Tiim koosneb Audenteses õppivatest poistest ja Aruküla noortest, lisaks on võistkonnas mõned vanemad mängijad. HC Viimsi taandumisega meistriliigast on sealt oodata Martin Noodla juhitavale võistkonnale täiendusi. MIhkel Vaher ja Andre Sild on kaks meest, kes on liitumas teise pealinna tiimiga. Esimene neist oli eelmisel hooajal meistriliiga üks kümnest resultatiivsemast mehest visates 20 mänguga 94 väravat ning teine skooris 15 kohtumisega 45 korda. Nüüd räägime peatreeneriga, milliste eesmärkidega aastale peale minnakse ning kuidas hooajaettevalmistus kulgeb.

Kuidas on Aruküla/Audentesel läinud hooaja ettevalmistus?,

Vaikselt liigutame. Saaliaegadega on veel hetkel probleeme, kuid üldkehalist ettevalmistust saame teha. Hetkel on meil Audenteses õppivad poisid segamini Aruküla kuttidega. Lisaks saame arvatavasti tugevdust meistriliigast taandunud HC Viimsi võistkonnast.

Millised on Audentese eesmärgid uueks hooajaks?

Pigem hetkel tulemuslikku eesmärki me endale ei sea. Meile kõige võrdsem vastane Viimsi kadus kahjuks meistriliigast. Tahaks klubi- ja treeningsüsteemi korralikult paika saada. Siiani on väga raske olnud ühildada Audenteses mängivate poiste ja Arukülas elavate noorte graafikuid. Kui esimesed treenivad väga palju, siis teised jälle liiga vähe. Tahaks, et saaks need logistililsed lahendused toimima nii, et saaksime rohkem võistkonnana trenni teha.

Millised on muudatused võistkonnas kahe hooaja vahel?

Üldiselt on võistkond sama. Hetkel on võimalus, et meiega liituvad eelmisel aastal Viimsis mänginud Mihkel Vaher ja Andre Sild. Lahkujatest lõpetas Mihkel Mitt Audentese kooli ja Kaimar Leesi osalemine on veel kahtlane.

Kes noortest meestest võiks sel aastal arenguhüppe teha?

Eks meil on palju noormehi, kes kõik peaksid pead tõstma. Peaksime liikuma just stabiilsema mängu poole ja loomulikult palju tööd tegema füüsilise kallal. Eelmisel hooajal hästi esinenud Rauno Kopli ja Markus Kask peaksid veel sammu edasi tegema. Lisaks ootan sel aastal arengut Martin Kalvetilt. Nii nagu Eesti noortel ikka, peaksid kõik tegema palju tööd just jõu poolega.

Räägi natuke Audentese gümnaasiumi spordiklassist. Miks ei saa sinna kõiki Eesti parimaid õiges vanuses noori kokku?

Eks siinkohal on küsimus ikka kogu Eesti väiksuses. Nii kui Viimsi ei saa võistkonda kokku, ei taha ka meie Eesti eri nurkadest ära võtta parimaid pallureid ja siis klubidele endale ei jää üldse mängijaid alles. Aga hetkel ei saa kurta. Meil oli eelmisel nädalal konkurss ja kõik kohad said täidetud. Isegi mõni poiss jäi ukse taha. Sellest aastast on meil väike tüdrukutegrupp ka, kuhu oleme võtnud paar neiut. Loodetavasti tulevikus saab Audenteses olema ka täissuuruses naiste grupp.

Aruküla/Audentese võistkonda saab näha mängimas ühte sõprusmängu Ibis Tallinn Handball Cupi raames laupäeval kell 14.30 kui kohtutakse HC Tallase esiliiga tiimiga.

 

scroll to top