fbpx
Close

EELVAADE | Karikavõistluste esimene ring toob Tapa kasvandike vastasseisu ning meistri- ja esiliiga mõõdupuu

Avatar
-Kaspar Lees ja Aleksander Oganezov | Foto: Siim Semiskar/ SK Tapa Käsipall

Täna tehakse algust Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaalidega. Käsipall24.ee vaatab peale esimestele kohtumistele ning loomulikult pakume omad ennustused. Natuke rohkem tähelepanu pöörame vooru intrigeerivaimale mängule HC Tallinna ja SK Tapa vahel.

Karikavõistlustel osaleb tänavu 13 meeskonda ja nii peetakse vaid viis kaheksandikfinaali. Loosi tahtel said otse kaheksa parema hulka rekordilised 11 korda Eesti karika pea kohale tõstnud Põlva Serviti, 2014. aasta karikavõitja Viljandi HC ning esiliigameeskond Põlva Coop.

08.10 19.00 HC Tallinn – SK Tapa (Kalevi Spordihall)

Vooru intrigeerivamas paaris lähevad kokku võistkonnad, kes alles mõned nädalad tagasi pakkusid põneva lahingu. Siis jäi Tapa kodupubliku ees peale. Kuidas läheb seekord? Käsipall24.ee meelest on siin paaris kaks vastasseisu, mis otsustavad selle kohtumise saatuse. Esimene neist on rünnakupoolel, kui vastastikku asetuvad kaks Tapalt pärit pallurid Kaspar Lees ja Aleksander Oganezov. Lees on pealinna võistkonnal täitnud Uku-Tanel Laastu puudumisest jäänud auku ning skoorinud kolme mänguga 22 väravat. Oganezov on suutnud 4 kohtumisega tabada 25 korral. Kumb Elmu Koppelmanni kasvandikest jääb peale seekord?

Alahinnata ei saa ka endise ja praegu koondise väravavahi duelli, kui postide vahele asetuvad Mikola Naum ja Armis Priskus. Mõlemad mehed on näidanud, et suudavad oma hea esitusega mänge otsustada. Kui Armisel tõrjed õnnestuvad ning Tallinn saab mängida omale meelepärast kiiret käsipalli, läheb Tapal raskeks. Naumi esitus postide vahel aga võib anda Tapale just selle emotsionaalse laengu, mida need mehed vajavad ning “Kolka” võimet anda kiireid palle Rail Agenile ei saa pealinlased alahinnata.

Tapa tugevus tuleb kindlasti välja teises kohtumises, mis peetakse kodusaalis, seal on mehed hooaega alustanud paremate sooritustega. Esimesest mängust pakume siiski võitu HC Tallinnale, kuid otsustavaks saab kindlasti see, kui suure edu pealinlased teiseks matšiks Tapale kaasa võtta suudavad.

8.10.   19:30  Tartu Ülikool – Aruküla/Audentes (TÜ spordihoones)

Kui selle vooru oodatuimad vastasseisud panna järjekorda, siis siit leiaksime mängu, mille tulemus esimesena kirjutatu järel meile enim huvi pakub. Milline on tänavune Eesti esiliiga tase, kas alumise sarja tipud on võimelised meistriliiga nõrgematega võrdselt mängima ja isegi neid alistama? Tartu Ülikool on tänavuse esiliiga üks favoriite ning Aruküla veel meistrisarjas punkte teeninud ei ole. See matš peaks olema ideaalne, et neile küsimustele vastust leida. Käsipall24.ee teeb siinkohal üsna julge ennustuse ja pakub, et Tartu Ülikool väljub esimesest kodumängust napi võiduga.

Teised kohtumised

Mullu esiliiga võitnud ja karikavõistlustel Viljandi HC alistamisega kolmanda koha teeninud Põlva/Arcwood stardib kodusaalis HC Viimsi/Tööriistamarketi vastu. Viimsilased on kuuel korral karikafinaalis kaotajaks pooleks jäänud. Viimati jõuti nelja hulka 2017. aastal, kui veerandfinaalis alistati just kolmapäevane vastane. kirjutab Eesti Käsipalliliit. Siit paarist ennustame edasiminejaks eelmise aasta karikavõistlustel pronksiga üllatanud Põlva meeskonda.

Kümnel korral Eesti karikavõitjaks kroonitud HC Kehra/Horizon Pulp&Paper alustab teekonda võõrsil esiliigameeskonna HC Tallinn 2 vastu. Kui kehralased on tänavu pidanud juba kuus mängu ja võitnud neist neli, siis Tallinn 2 hooaeg algas pühapäeval 30:27 võiduga karikavastase duubli HC Kehra/Primendi üle. Selles paaris võitjas kahtlust tekkida ei tohiks ning Kehra peaks siit kindlalt järgmisesse ringi marssima.

Viimane kaheksandikfinaalide avakohtumine peetakse pühapäeval ja seal kohtuvad esiliigatiimid Tallinna Oskar ja Raasiku/Mistra. Oskar on kahekordne Eesti karikavõitja ja mullu mängiti raasikulaste eelkäija HC Tallasega esiliigas kaks ülipõnevat põhiturniiri mängu – 23:23 ja 32:33, enne kui jäädi kahel korral nelja väravaga alla veerandfinaalseerias. Selles vastasseisus oleneb palju Mistra koosseisust, kui palju esindusvõistkonna mängijaid saab HC Tallinna duubelmeeskond kasutada?

Eesti karikavõistluste kaheksandikfinaalide avamängud:

8.10.   19:00  HC Tallinn – SK Tapa (Kalevi spordihallis)

8.10.   19:30  Tartu Ülikool – Aruküla/Audentes (TÜ spordihoones)

9.10.   19:45  Põlva/Arcwood – HC Viimsi/Tööriistamarket (Mesikäpa hallis)

9.10.   19:30  HC Tallinn 2 – HC Kehra/Horizon Pulp&Paper (Viimsi spordihoones)

13.10.  16:15  Tallinna Oskar – Raasiku/Mistra (Kristiine Spordis)

scroll to top