fbpx
Close

EELVAADE | Meistriliiga neljandas voorus lähevad kokku liidrid ja eelmise hooaja poolfinalistid

Avatar
-HC Tallinn – HC Kehra | Foto: Siim Semiskar

Eesti meistriliiga esimest voorust on juba üle poole jäänud seljataha ning kaks mängu on veel ees ootamas, enne kui kõik tiimid on korra teineteisega kohtunud. Neljas voor pakub enne natuke pikemat pausi põnevaid kohtumisi, mis omakorda tähendab, et on taas aeg Käsipall24.ee eelvaatele ja võtmeteguritele.

Vooru keskseks kohtumiseks võib pidada eelmise hooaja poolfinalistide HC Kehra/Horizon Pulp&Paperi ja HC Tallinna omavahelist võitlust. Mullu kõige tähtsamates mängudes jäi peale pealinna tiim. Lisaks võõrustab Aruküla/Audentes SK Tapat ja Viljandi HC võtab liidrite duellis vastu Põlva Serviti.

2.10.   19:00  Aruküla/Audentes – SK Tapa

Eelmises voorus Viljandiga võitluslikku viigi teinud Tapa läheb sellele mängule vastu võidumõtetega, kuid hetkel veel võiduta jätkav Aruküla oma uute koduseinte vahel neile seda kindlasti kergelt ei anna. Selles kohtumises saab suur roll olema väravavahtidel. Mõlemal pool on postide vahel kogenud mehed, Tapal Mikola Naumi ja Audentesel Siim Normaku näol. Kahuks jääb Tapal eemale eelmises voorus platsile naasnud ning kohe Viljandit kaheksa väravaga kostitanud Rail Ageni ning Tapa skooritegemine jääb suuresti taas Aleksander Oganezovi ja Martin Adamsoni peale. Võrdsete duellis ennustame siiski napi võitu Tapa tiimile.

“Tabeliseis on üks asi, aga arvan, et oleme täna küllalt võrdses seisus – mõlemal noor tiim, aga alanud hooajaks täiendatud kogenud meestega. Kahjuks jäävad meil kolmapäeval eemale kaitsetugi Marek Puieräst ning Rail Ageni ja Ivary Volkov,” ütles Tapa treener Elmu Koppelmann handball.ee lehele.

Võtmetegur: Kas väravavahtide duellis jääb peale Mikola Naum või Siim Normak?

2.10.   19:00  Viljandi HC – Põlva Serviti

Viljandi ja Põlva pidasid nädalavahetusel mõlemad kaks rasket Balti liiga mängu ning kindel on see, et neljas kohtumine seitsme päeva jooksul on veel mõlemal tiimil jalgades. Siin saab määravaks just see, kumb võistkond paremini taastuda on suutnud. Selle tõttu annaks kindlasti eelise Servitile, kelle pink on niipalju laiem, et leidub veel ka mehi, kelle kehas on värskust rohkem. Eelmises voorus Tapaga viigi teinud Viljandi on aga see hooaeg näidanud, et kodusaalis suudetakse kõigile vastu astuda ning liiga kerget jalutuskäiku siit siiski Põlvale ennustada ei julge. Meie pakkume siiski võitu Servitile.

Võtmetegur: Kui palju on Viljandil jõudu neljandaks mänguks seitsme päeva sees?

2.10.   19:00  HC Kehra/Horizon Pulp&Paper – HC Tallinn

Sarnaselt eelmisele paarile pidasid ka siin mõlemad võistkonnad nädalavahetusel kaks Balti liiga kohtumist. Kehra tuleb mängule parema emotsiooni pealt, kui alistati mõlemad vastased, Tallinn pidi Riia Celtnieksile alla vanduma. Kerge favoriidina läheb siin mängule peale eelmises voorus Servitile alla jäänud Horizon, kes on sarnaselt teistele meistriliiga tiimidele, kodus sel hooajal paremaid esitusi näidanud. HC Tallinna esitus oleneb paljuski sellest, kelle mitmetest puudujatest peatreener Risto Lepp platsile saata saab.

“Mõlema meeskonna jaoks on tegu neljanda mänguga kaheksa päeva jooksul ning usun, et see jätab oma pitseri. Kehral on teada-tuntud kõrge tase ja eriti veel kodusaalis, aga loomulikult lähme võitlema ja võitma. Kas mõni meie paljudest puudujatest kolmapäeval naaseb, otsustame vahetult enne mängu,” sõnas Tallinna peatreener Eesti Käsipalliliidu pressiteates Risto Lepp.

Võtmetegur: Kumb tiim on paremini taastunud nädalavahetuse Balti liiga kohtumistest?

 

scroll to top