Eesti järgmine vastane pidi MM-i kvalifikatsioonis vastu võtma kaotuse

Luksemburg | Foto: Mandy Herrmann/Luksemburg

Samal ajal kui Euroopa 24 tugevamat riiki mängivad Rootsis, Norras ja Austrias kontinendi finaalturniiril võitlevad teised riigid kohtade eest 2021. aasta maailmameistrivõistluste kvalifikatsiooni järgmises ringis. Eesti järgmine vastane Luksemburg mängib sel nädalavahetusel kodus 1. grupis Leedu, Slovakkia ja Fääri saartega.

Eesti jäi teatavasti samas faasis oktoobris alla Türgile ja Belgiale ning järgmisesse ringi ei kvalifitseerinud.

Luksemburg – Slovakkia 16:22 (9:11)

Skoorivaest kohtumist alustas selgelt paremini Slovakkia, kui viskas viis vastuseta väravata. Seejärel kodupubliku ees mänginud Luksemburg aga kosus ning esimese poolaja lõpuks suudeti vahe vähendada kahepunktiliseks. Teise perioodi keskel aga suutsid külalised otsustavalt eest ära minna ning võtsid lõpuks suhteliselt kindla võidu.

Võitjate resultatiivsem oli Martin Potisk viie tabamusega ning Luksemburgi poolt skooris Christian Bock neljal korral.

Sama alagrupi teises kohtumises oli Leedu kindlalt üle Fääri saartest 36:25. Täna mängivad Luksemburg – Leedu ja Slovakkia – Fääri saared. Vaid parim neljast tiimist edeneb järgmisesse ringi.

Eesti mängib teatavasti Luksemburgiga 2022. aasta Euroopa meistrivõistluste kvalifikatsiooni esimeses ringis. Esmalt kohtutakse võõrsil 16. jaanuaril ning siis minnakse vastamisi Mesikäpa hallis 19. jaanuaril kell 13.45.