fbpx
Close

Eesti juunioride koondist ootab ees mäng elu ja surma peale

Avatar
-Sander Sarapuu | Foto: EHF

Makedoonias Skopjes toimuval kuni 20-aastaste meesjuunioride käsipalli Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniiril kohtub Eesti homme A-alagrupi viimases voorus edasipääsu otsustavas mängus Leeduga.

Eesti jagab nelja vooru järel koos Fääri saartega nelja punktiga teist-kolmandat kohta, Leedul ja Soomel on järgmistena kogutud üks silm vähem. Eestlased peavad võidu korral lootma, et Fääri saared ei saaks jagu juba edasipääsu taganud täisedu kaheksa punktiga jätkavast Valgevenest. Viigi korral pääseks Eesti edasi juhul, kui Fääri saared kaotaksid Valgevenele. Leedu võit kustutaks Eesti edasipääsulootused. Teoreetiliselt võib poolfinaali jõuda ka Soome, kes vajab suurt võitu kahe punktiga viimasel kohal oleva Kreeka üle ning lootma, et Eesti ja Fääri saared kaotaksid. Sellisel juhul koguksid Leedu ja Soome võrdselt punkte ning kuna omavaheline mäng lõppes viigiliselt, siis vaadatakse väravate vahet, mis leedulastel on hetkel -4 ja soomlastel -15.

Eesti kohtub homme Leeduga Eesti aja järgi kell 13.00. Kaks tundi hiljem lähevad vastamisi Soome – Kreeka ning alagrupiturniiri lõpetab kell 17.00 algav matš Valgevene – Fääri saared.

Individuaalses plaanis jagab Sander Sarapuu koos itaallase Nicolo d’Antinoga 26 tabamusega väravaküttide edetabeli liidrikohta. Leedulane Karolis Antanavicius on 24 tabamusega kolmas.

B-alagrupis on Makedoonial enne viimast võistluspäeva viis, Šveitsil ja Ukrainal neli, Itaalial kolm ning kõik neli mängu juba pidanud Suurbritannial null punkti. Homme kell 19.00 kohtuvad Makedoonia – Ukraina ja kell 21.00 Šveits – Itaalia.

scroll to top