fbpx
Close

Eesti käsipalli meistrivõistlused mängitakse lõpuni virtuaalsel kujul

Avatar
-Arvutimäng “IHF Challenge” | Foto: IHF Handball Challenge

Eesti Käsipalliliit otsustas täna, et kõikide vanuseklasside meistrivõistlused peetakse lõpuni virtuaalsel kujul. Kohtumisteks kasutatakse “Handball 17” arvutimängu, mis on praeguseks hetkeks juba nii tõetruu, et tulemused peaksid kajastama reaalsust.

“Eesti Käsipalliliit on viimased kaks nädalat töötanud selle kallal, et “Handball 17″ mängu juurde meie riigi mängijad lisada. Oleme konsulteerinud treenerite ja käsipalliekspertidega ning usume, et oleme varsti valmis demo välja andma,” kommenteeriti pressiteates. “Kuna saalidesse hetkel ei pääse, siis usume, et see on kõige ausam viis, kuidas medalid välja jagada. Vähem tähtsam ei ole fakt, et millegi põhjal peame selgitama ka eurosarjade kohtade omanikud.”

“Minu meelest on see praeguses olukorras kõige ausam lahendus,” kommenteeris äsja mängukonsooli välja kaevanud Serviti peatreener Kalmer Musting. “Saime Reinu (Suvi – toim.) ja Elmuga (Koppelmann – toim.) liidust esimese prooviversiooni ning pean ütlema, et ma ei ole kindel, kas järgmine hooaeg on vaja üldse meil trenni tegema hakata, usun, et sellest võib saada püsivam variant.”

Mängijate enda tagasiside on olnud üldiselt positiivne. “Kui kuulsin, et Eesti meistrivõistlused mängitakse lõpuni virtuaalsel kujul, olin väga õnnelik, ma olen selleks justkui kogu oma elu valmistanud,” ütles üks anonüümseks jääda soovinud sportlane Käsipall24.ee lehele. “Viimased kaks nädalat ei ole ma diivanilt lahkunud ning erinevad mängukonsoolid on saanud mu parimaks sõbraks. Mul on hea meel, et ka käsipallis nüüd selline võimalus on.”

Protsess ei ole siiski möödunud tagasilöökideta. “Suurim probleem on meie jaoks mängijate tugevuse määramine (Mängus määratakse igale käsipallurile nii-öelda “reiting”, mis jääb siis 1-100 vahele, vastavalt palluri viimaste aastate esinemisele – toim.),” lisati Käsipalliliidust. “Palju sportlased ei olnud rahul neile asetatud numbritega.”

Esimesed Eesti käsipallurid on juba Instagrami postitanud oma pretensioonid. “Mismõttes sel Leesi poisil on reitinguks 98 ja minul vaid 75, eks me platsil näeme, millised need numbrid tegelikkuses on,” ütles üks Tapa pallur sotsiaalmeedias.

“Virtuaalsel kujul toimuvad Eesti meistrivõistlused annavad meile hea võimaluse raskel ajal klubi promoda ning väike osa kaotatud rahast tagasi teenida. Oleme juba oma kodumängudeks platsi äärde mitmed reklaamid müünud ning astusime läbirääkimistesse erinevate spordiennustus portaalidega, kellel samuti hetkel materjali ei ole. Arutleme variandi üle, et finaalid kantakse üle “pay-per-view” lahendusega, kus kõik saaksid väikse raha eest meile kaasa elada.” ütles HC Tallinna mänedžer ja tegevjuht Ergo Rohi.

Käsipall24.ee on kuulnud jutte sellest, et ETV hakkaks osasid mänge üle näitama õhtuti ära jäänud spordiuudiste asemel.

Allolevas lingis näete väikest näidet, millised need mängud välja nägema hakkavad

scroll to top