Eesti käsipallineiud kaotasid EM-il ka viimase alagrupimängu

-Eesti U-16 neidude käsipallikoondis | Foto: Eesti Käsipalliliit

Euroopa lahtistel meistrivõistlustel lõpetasid Eesti kuni 16-aastased neiud D-alagrupi võiduta ning jätkavad mänge kohtadele 9.-20. Teisel võistluspäeval jäädi hea võitluse järel 16:21 (9:11) alla Šveitsile ning õhtul alistuti selgelt 11:29 (7:17) Rumeeniale. Mõlemad Eesti tänased vastased jõudsid esikaheksasse.

Šveits oli hommikul 18:14 alistanud meie neidusid esmaspäeval nuhelnud Venemaa ja tõusnud alagrupiliidriks, ent eestlannad aukartust ei tundnud. Eesti jäi küll kiirelt 0:4 taha kuni Polina Gorbatšjova meie väravatearve avas. Peagi vähendas SK Reval-Spordi 15-aastane vasaksisemine vahe minimaalseks ning 11. minutil aitasid Karina Paju ja Gorbatšjova väravad tabloole kuvada numbrid 7:7, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Viigiseis 8:8 püsis üle nelja minuti, häid tõrjeid tegi väravasuul Maria Mironova. Elina Tšerkassova viskest tuli kaks minutit enne lõppu 9:9, ent šveitslannad läksid puhkepausile 11:9 eduseisul. Teise poolaja algul kasvatati edu kolmeväravaliseks, kuid kaks tabamust Anastasija Bušinalt, üks Alina Karzubovalt ning seis oli jälle viigis 12:12.

Eesti jäi uuesti kahega taha, aga naiskonna kapten Gorbatšjova vähendas 30. minutiks vahe minimaalseks, 14:15. Siis hakkas pidevast tagaajamisest tekkinud väsimus oma rolli mängima, Šveits libises eest ning võttis 21:16 võidu. Gorbatšjova viskas viis, Tšerkassova neli, Paju ja Bušina kaks väravat ning Karzubova, Valeria Pavlenko ja Elizaveta Mironova lisasid ühe tabamuse.

Õhtul vajas Rumeenia üheksaväravalist võitu, et lõpetada alagrupp esikohal. Eestlannad alustasid jälle tugevalt ja asusid Gorbatšjova kahe ja Heete Kuuskla ühe tabamuse abil 3:2 eduseisu. Kümnendaks minutiks oli alles 13-aastase Elizaveta Mironova kahe värava järel tablool viik 6:6.

Enamaks Eesti neidudel jõudu ei jätkunud. Rumeenia lõpetas poolaja 11:1 spurdiga ja 17:7 eduseisus. Teisel poolajal vahe kasvas ning kohtumise lõpptulemuseks kujunes 29:11. Gorbatšjova sai jälle kirja viis tabamust, Kuuskla ja Mironova arvele jäi kaks ning Paju ja Merili Heinla lisasid ühe värava.

“Hommikul tegid tüdrukud ikka väga hea mängu – nagu öö ja päev võrreldes avavoorudega,” rõõmustas peatreener Martin Noodla. “Videoanalüüsis nähtud vead õnnestus platsil parandada ja Šveits oli meiega ikka väga hädas. Lõpus sai natuke jõud meil otsa, aga nii võistkond tervikuna kui kõik pallurid individuaalselt olid väga tublid!”

Õhtul Rumeenia vastu läks Eesti mängima nii-öelda säästurežiimiga. “Tegime teadliku otsuse mõnda pallurit hoida, aga õpetusliku poole pealt oli kasulik kohtumine. Rumeenia mängis teisel poolajal väga agressiivset kaitset ja nii saime ka sellise stiili vastu hea kogemuse. Nüüd hakkavad mängud, kus peame hakkama võitmisele mõtlema, sest olgem ausad – alagrupivastaste peale me hammas eriti ei hakanud.”

Eestlannade EM-turniir jätkub nüüd kohtadele 9.-20., kus moodustus kaks kuueliikmelist vahegruppi. Alagrupitulemused võeti kaasa ning enne homme jätkuvaid mänge on Venemaal 4, Slovakkial, Soomel, Islandil ja Aserbaidžaanil 2 punkti. Kolme viimasega kolmapäeval ja neljapäeval kohtuv Eesti jätkab punktita.