fbpx
Close

Eesti käsipallurid Euroopas | Meistrite liiga finalist, kodulinna derbi, THW Kiel ja Füsche Berlin

Avatar
-Eestlased välismaal | Foto: Siim Semiskar

Käsipall24.ee teeb ringi ümber Euroopa ja vaatab peale, kuidas meie välismaal mängivatel eestlastel ettevalmistus uueks hooajaks alanud on. Kui enamus käsipallureil on veel rõhk füüsilisel ettevalmistusel, siis näiteks Tšehhis ja Saksamaal käivad sõpruskohtumised juba täie hooga.

TV Emsdettenis jätkaval Karl Toomil on juba seljataga kuus harjutusmängu. Parima nendest tegi eestlase koduklubi HSG-Nordhorn Lingeni vastu, kus võideti 32:26. “Selles kohtumises näitasime väga head minekut. Kodusaalis oli 900 pealtvaatajat. Ise olen saanud palju minuteid väljakul ja enesekindlus on praegu paigas,” ütles kuus väravat visanud eestlane Käsipall24.ee lehele hooaja ettevalmistuse kohta. “Üldiselt oleme end tiimina heast küljest näidanud, meil on kuus uut pallurit aga võitleme ühtse võistkonnana. Selliste emotsioonide pealt on hea minna vastu järgmise nädalavahetuse karikamängudele.”

Saksamaa karikamängudega alustatakse tuleval nädalavahetusel. Esimene voor toimub 64 võistkonna osavõtul, kes kohtuvad kuueteistkümnel nelja osavõtjaga miniturniiril. Vaid võitjad pääsevad edasi kaheksandikfinaali. Karl Toomi koduklubi läheb laupäeval vastamisi Dessau-Rosslau HV 06 tiimiga ja edu korral ootab neid pühapäeval tõenäoliselt Saksamaa rekordmeister THW Kiel. Karl Roosna koduklubi HSG Krefeldi ootab ees suur väljakutse, kui nad kohtuvad esimesel päeval eelmise aasta Euroopa karikavõistluste finalisti Füsche Berliniga. Mait Patrail ja TSV Hannover-Burgdorf saavad esimeseks vastaseks ATSV Habenhauseni.

17. augustil toimuvateks Saksamaa karikavõistlusteks valmistuv Roosna pidas sõprusmängu Rheini Viikingitega, keda võideti 30:23. Lisaks osaleti eelmisel nädalavahetusel miniturniiril Hollandis, kus peeti kaks kohtumist kohalike klubidega. Sealt jäi saagiks üks võit (HSG Krefeld – Bevo HC 27:21) ja kaotus (HSG Krefeld – Bocholt Achilles 21:27).

Mait Patrail ja Hannover osalesid nädalavahetusel turniiril, kus esmalt alistuti MT Melsungenile 30:27 ja siis võideti Frisch Auf Göppingen 28:27. Eestlane viskas esimeses mängus kaks ja teises ühe värava.

Tšehhis TJ Nove Sokolis pallival Kristo Voikal jäi nädalavahetusel seljataha turniir, kus kõvatasemelises rahvusvahelises konkurentsis lõpetati neljandal kohal. Seal osales muuseas ka eelmise aasta Meistrite liiga finalisti Vezpremi Telekomi duubelvõistkond, keda Voika klubil õnnestus alagrupis 24:23 võita. Kuid teine kohtumine kaotati ja pronksile mängides jäädi alla Poola klubile MKS Piotrokowian 24:26. “Turniir tõi hästi välja kohad, kus peame veel vaeva nägema. Kõik vastasseisud olid kuni viimaste minutiteni kõva võitlus,” kommenteeris Voika. “Isiklikult olen oma etteastetega rahul. Õppisin väga palju tiimi kohta. Tuli nii väravaid, kui ka eksimusi. Järgmisel nädalal Austrias toimuval turniiril loodame veel oma etteasteid parandada.”

Sloveenia tippklubis Gorenje Rk Velenje palliv Andris Celmins kohtus HSG REMUS Bärnbachiga Austriast (33:23) ja SKA Minskiga (25:25). “Teises mängus oli kaitse parem. Peame lihvima veel rünnakut, aga tulemustega saab üldiselt rahule jääda,” sõnas  ühe värava saanud Celmins. “Kasvu ja võimsuse vahe oli kõvasti SKA kasuks. Sain platsil olla kogu teise poolaja.” Täna õhtul lähb Gorenje vastamisi Dener Jaanimaa koduklubi Zaporižžja HC Motoriga.

Sel hooajal Rootsi siirdunud Armi Pärdi koduklubi HIF Karlskona võitis nädalavahetusel kodulinna derbis IFK 29:22. “Võistkonnas on üheksa uut meest ning kokkumäng võtab veel aega. Esialgsed emotsioonid on olnud väga head. Siin harrastatakse kiiret käsipalli, mis mulle sobib,” ütles oma tiimi resultatiivseimana neli väravat visanud Pärt. “Mulle jätkub palju minuteid platsil. Treeneri plaani järgi olen täiskohaga kaitses ja rünnakul pooleks teise joonega.”

Martin Johannsoni koduklubi Bukaresti CSA Steaua on siiani edu nautinud kolmes kohtumises. Võit on saavutatud Moskva Spartaki (31:22), Fagarasi CSM (32:26) ja Calarasi AHC Dunarea (31:29) üle. Tuleval nädalavahetusel osaletakse sõprusturniiril Moskvas.

 

 

 

scroll to top