fbpx
Close

Eesti klubid seisavad raske ülesande ees

Avatar
-Kalmer Musting ja Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Käsipalli Balti liiga selle aasta esimestes kohtumistes lähevad vastamisi Riihimäki Cocks – Kehra/Horizon Pulp&Paper (kell 17.00), Põlva Serviti – Zaporižžja ZTR (18.00) ja Klaipeda Dragunas – Minski SKA (19.00).

Servitil on A-grupis ette näidata võit Kehra üle ning kaotused ZTR-ile, SKA-le ning Dragunasele. ZTR, kellele Serviti kaotas esimese mängu 19:28, hoiab kuuest mängust teenitud kümne punktiga liidrikohta.

Veel täbaramalt on käinud Kehra käsi, kellel on tabelis kaotused Cocksile, Dragunasele, Servitile, SKA-le ja kahel korral ZTR-ile. Kehra vastane Cocks pole hooaja kuigi veenvalt alustanud, sest tiitlikaitsjal on kirjas üks võit ja kaks kaotust. Kui Serviti viimane võit ZTR-i üle pärineb mullusest hooajast, siis Kehra alistas viimati Cocksi hooajal 2014/2015.

Kui teised Eesti klubid peavad kaks Balti liiga kohtumist kodus, siis Kehral on logistiliselt raskeim ülesanne. Eile ehk neljapäeval ootas kehralasi ees Eesti meistriliigamäng Põlvas kohaliku Coopiga ning vähem kui 24 tundi hiljem mängitakse juba Riihimäel tänavu Euroopa Meistrite liigas pallinud Cocksiga.

“Keeruline muidugi, aga tuleb hakkama saada,” sõnas Kehra peatreener Kaupo Liiva. “Kõige olulisem sel nädalal on ehk see, et mängijad terveks jääksid. Martin Nerut langes põlvevigastusega rivist, ent õnneks on Janar Mägi ja Andrei Vahnovitš tervenenud. Trennid on olnud positiivsed, aga kuuajalise mängupausi järel on raske öelda kui heas seisus oleme.”

Cocksiga kohtus Kehra tänavuse hooaja avamängus septembris ning jäi selgelt alla 23:40. Viimane võit soomlaste üle pärineb 2014. aasta novembrist. “Balti liiga pole meil tänavu sujunud, aga alla me veel ei anna. Oleme kõvas alagrupis, kuid just tugevad mängud aitavad meie noortel areneda ja rahvusvahelist karastust saada,” lisas Liiva.

Põlva Servitit külastavad sel nädalal A-grupi kaks esimest, neist SKA-le kaotati novembris 25:31 ja ZTR-ile 19:28. “Otsime endiselt oma mängu, aga usun hinges, et nii koostöö kui mängupilt tervikuna paraneb ja meeskonnavaim on tõusuteel,” loodab põlvalaste peatreener Kalmer Musting.

“Viljandi vastu saime mänguaega ühtlasemalt jagada ning Balti liigaks tõstan ilmselt Coopist paar noort koosseisu. Vigastatutest teeb Carl-Eric Uibo juba treeningutel kaasa, aga temaga liigume edasi ettevaatlikult ning niipea veel platsile ei saada. Roman Aizatullovi ja Sergei Ljubtšenko naasmist veel oodata pole,” lahkas Musting tiimi tervislikku olukorda.

scroll to top