Eesti klubidel oli Balti liigas must päev

-Marko Koks ja Viljandi HC | Foto: Siim Semiskar

Kui laupäeva esimeses käsipalli Balti liiga kohtumises jäi HC Kehra/Horizon Pulp/Paper A-grupis 18:30 (7:15) alla Klaipeda Dragunasele, siis paremini ei läinud meie B-grupi klubidel ka õhtul Lätimaal. HC Tallinn tunnistas kohaliku meistermeeskonna Dobele Tenaxi 36:26 (15:11) paremust ja Viljandi HC vandus 22:26 (12:16) alla Riia Celtnieksile.

Eesti meistriliiga liider HC Tallinn sõitis lõunanaabrite juurde põhimängujuht Uku-Tanel Laastuta, aga tema asendaja Risto Kiil avas eestlaste poolt skoori. Tallinn juhtis 4:2 ja 6:5 ning Armis Priskus tegi väravapostide vahel häid tõrjeid. Siis aga võttis Tenaxi kogenud puurivaht Ivars Lacis kolleegist eeskuju ja Eesti klubi jäi rünnakul hätta.

Tenaxi poolel pommitas pea pidurdamatult Läti koondislane Nils Kreicbergs ning kodumeeskond põgenes 9:6 eduseisu. Robin Obergi tabamus tegi 21. minutil seisuks 10:9, kuid siis jäid pealinlased kaheksaks minutiks kuivale. Tenax võitis poolaja 15:11 ja tuli riietusruumistki teravamalt välja.

Läti meister ja karikavõitja kasvatas edu juba seitsmele väravale, kuid teise pooltunni keskel tundus, et Tallinna tagaajamine hakkab vaikselt tulemust andma kui Rainer Kelk kahe järjestikuse tabamuse abil seisu 23:19 peale vähendas. Siis sai Kelk ise punase kaardi ja mõni hetk hiljem jäid eestlased neljakesi.

Läti meister ja karikavõitja rebis vahe veel suuremaks ja noppis lõpuks 36:26 võidu. Tallinna kasuks viskasid Markus Viitkar ja Enrico Anton kuus, Kelk neli ning Oberg kolm väravat, lätlaste poolel jäi Kreicbergsi arvele lõpuks üleplatsimehena kümme tabamust.

Viljandi HC polnud Riia Celtnieksile kuues eelmises Balti liiga kohtumises kordagi alla jäänud, ent Lätti sõideti väga noore koosseisuga. Nii tegid päev varem Eesti esiliigas Viljandi Spordikooli esindanud 15-aastased Oliver Ruut ja Aleksander Pertelson, aasta vanem Mihkel Lõpp ning 19-aastane väravavaht Kevin Pajuväli kõik debüüdi Balti liigas.

Külalised jäid kiirelt 1:5 taha, peatreener Marko Koksi võetud mõtlemisaja järel kaitsetegevus paranes ja 12. minutiks oli kaotusseis vaid 5:6. Uuesti rebis Celtnieks eest, ent mulgid ei kavatsenud alla anda. Tubli võitluse järel saadi kaks minutit enne poolajavilet tabloole seis 13:12, ent lätlased viskasid kolm väravat ja võitsid poolaja 16:12.

Teisel pooltunnil pakkus Viljandi südika esituse, kuid lähemale kui kolm väravat ei saadud vastasele kuidagi. Celtnieks kirjutas B-grupi tabelisse avavõidu tulemusega 26:22. Pertelson, Ruut, Mark Lõpp ja Sergei Rodjukov viskasid Viljandi kasuks neli väravat, Celtnieksi parim oli kaheksa tabamust kirja saanud Rihards Leja.