fbpx
Close

Eesti koondis paigutati EM-valikturniiri loosimiseks neljandasse tugevusgruppi

Avatar
-Kristo Voika | Foto: Siim Semiskar

Kuna 2020. aasta meeste käsipalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile pääseb esmakordselt 24 riiki, siis valikturniiril osaleb rekordiliselt 32 koondist.

Euroopa käsipalliliit EHF paigutas meeskonnad edetabeli põhjal nelja loosikorvi. Eesti kuulub neist viimasesse koos Soome, Belgia, Kreeka, Rumeenia, Itaalia, Kosovo ja Fääri saartega.

Esimeses loosikorvis on Prantsusmaa, Horvaatia, Saksamaa, Taani, Sloveenia, Valgevene, Ungari ja Makedoonia. Teise korvi moodustavad Venemaa, Tšehhi, Poola, Island, Serbia, Montenegro, Bosnia ja Hertsegoviina, Holland ning Portugal. Kolmandasse korvi mahuvad Läti, Leedu, Šveits, Slovakkia, Ukraina, Iisrael ja Türgi.

Kõigepealt viiakse Bosnia ja Hertsegoviina, Hollandi ning Portugali vahel läbi eelloosimine, kellest kaks pääsevad teise ja üks kolmandasse korvi. Põhjuseks see, et kõigil kolmel eelpool mainitud riigil on edetabelis võrdselt punkte.

Seejärel loositakse kaheksa neljaliikmelist alagruppi, mille kaks paremat ja neli edukamat kolmanda koha riiki lunastavad pileti EM-finaalturniirile. Neli kõige kehvemate näitajatega neljanda koha meeskonda aga taandatakse 2024. aasta EM-valikturniiriks eelkvalifikatsiooni.

Valikmängud toimuvad 24.-28. oktoobril 2018, 10.-14. aprillil 2019 ning 12.-16. juuni 2019. Valikgruppide loosimine viiakse selle aasta 12. aprillil Trondheimis.

Finaalturniir peetakse 10.-26. jaanuaril 2020 Rootsis Göteborgis, Malmös ja Stockholmis, Austrias Viinis ja Grazis ning Norras Trondheimis. Lisaks kolmele korraldajale on koha finaalturniirile automaatselt taganud valitsev Euroopa meister Hispaania.

scroll to top