fbpx
Close

Eesti koondise joonemängija peab uut klubi otsima hakkama

Avatar
-Mait Patrail, Martin Johannson ja Armi Pärt | Foto: Helin Potter

Täna teatas Rootsi esiliiga klubi HIF Karlskona, et nende teed on läinud lahku Eesti koondise joonemängija, Armi Pärdiga.

Eesti meeste rahvuskoondise joonemängija Armi Pärt siirdus selle hooaja eel Rootsi esiliigasse langenud HIF Karlskrona ridadesse, kus mullu mängis Jürgen Rooba. Eelnevad kaks aastat Saksamaal pallinud mees sõlmis klubiga ühe-aastase profilepingu.

Armi jaoks oli tegu juba kuuenda välisriigiga, kus ta profileiba teenib. HC Kehra kasvandik liikus 2013. aastal Türgi klubi Istanbuli Besiktasisse ning mängis järgnevad hooajad Taanis Raekker Mølle, Hispaanias CB Villa de Aranda ja Prantsusmaal Massy Esssonne Handball eest. Siis veetis Pärt kaks hooaega Saksamaa kolmandas liigas Schwerini Mecklenburger Stiere pallurina.

Nüüd on Rootsi võistkonna kodulehe andmetel Pärdiga leping lõpetatud. “Karlskona soovib Armit tänada tema teenuste eest ning soovime talle palju edu tulevikus,” kirjutati pressiteates.

“Hetkeseisuga olen klubist lahkumas, uut klubi veel leidnud ei ole, kõik ju hetkel maailmas seisab,” ütles 28-aastane joonemängija Käsipall24.ee lehele. “Niipalju kui ma ise aru sain, siis treener minu teeneid enam ei soovinud, eelistab minu positsioonile kodumaist meest.”

“Mul on küll lubatud koju tulla, kuid kuna korter on siin olemas aprilli lõpuni, siis ei hakka ise tõmblema,” vastas Pärt küsimusele, kas liigub keerulises olukorras kodumaale. “Loodan, et asjad natuke vaibuvad ning siis saan rahus koju tulla.”

“Eks see tulemus oli ikka natuke pettumus, aga tuleb peeglisse vaadata, meil oli klubis sel hooajal 11 uut nägu ning esimese kuue mängu kehvad tulemused läksid lõpuks kalliks maksma,” kommenteeris koondislane viienda kohaga lõppenud hooaega. “Lõpus saime ree peale ning meie mäng oli juba päris nauditav.”

scroll to top