fbpx
Close

Eesti koondise mängujuht vahetab uuest hooajast klubi

Avatar
-Kristo Voika | Foto: Helin Potter

Eesti koondise mängujuht, Kristo Voika on uuest hooajast vahetamas klubi. Hetkel Tšehhi meistriliigas Nove Veseli võistkonnas palliv Viljandi kasvandik liitub sügisest Soome võistkonnaga Helsingi IFK.

29-aastase sportlase jaoks on tegu karjääri viienda välisklubiga neljas riigis. Aastatel 2013-15 tuli mees kahekordseks Soome meistriks Riihimäe Cocksiga, 2017. aastal pallis pool hooaega Türgi kõrgliigas Serik Belediyespori eest, siis esindas Saksamaa tugevuselt neljandal liigatasemel TSG Söflingeni ja tänavu pallis Tšehhi Nove Veseli võistkonnas.

Helsingi IFK ridades viskab palli hetkel ka teine eestlane Ardo Puna, kes jagab Voikaga sama positsiooni. HIFK osales tänavu ka Euroopa liigas ning Soome sarjas jagatakse hetkel kuuendat kohta.

“Lühike versioon on see, et siin ei ole asjad nii head, kui lubati ja mõtlesin, et uueks hooajaks vaataks midagi tuttavat. Euroopas on juba seigeldud küll,” kommenteeris aastase lepingu sõlminud koondislane. ” Hifk pakkus väga hea lepingu ja seejärel ma palju mõtlemiseaega ei vajanud. Eks Soome meistriliiga tase on ka aastatega tõusnud ning võimalusel mängib uus koduklubi ka järgmisel aastal eurosarjasid.”

scroll to top