fbpx
Close

Eesti koondise paremäär Karl Roosna vahetas Saksamaal klubi

Avatar
-Karl Roosna | Foto: HSG Krefeld Facebook

Kaks viimast aastat Saksamaa 2. Bundesligas TuSEM Essenit esindanud Karl Roosna siirdub uueks hooajaks HSG Krefeldi ridadesse. Aprilli algul 21-aastaseks saanud Eesti rahvuskoondise paremäär sõlmis noore ja ambitsioonika klubiga ühe-aastase lepingu.

HSG Krefeld mängib küll aste allpool ehk Saksamaa kolmanda liiga läänetsoonis, kuid mänguaja ja arengu jaoks vajas Roosna uut väljakutset. “Eks me otsisime agendiga tegelikult ikka võimalust teises liigas edasi mängida, aga ei leidnud head lahendust. Õnneks on Krefeldi näol tegu tugeva klubiga, kelle plaan on järgmise kahe aasta jooksul kindlasti teise liigasse tõusta,” selgitas Viljandi HC kasvandik Eesti Käsipalliliidule.

Roosna uus tööandja on alles 2013. aastal Königshofi DJK SV Adleri ja Uerdingeni SC Bayer 05 ühinemisel tekkinud klubi. Krefeld on viimased viis hooaega mänginud kolmanda liiga läänetsoonis ning tänavu lõpetati neljandana. Tabeli teisest astmest jäädi vaid nelja punkti kaugusele, ent tervel hooajal vaid ühe viigi 29 võidu kõrvale saanud ja 2. Bundesligasse kerkinud TuS Ferndorfist oldi 15 silma tagapool.

Krefeld läheb uuele hooajale ka uue peatreeneriga, sest juhendamise võtab üle 49-aastane taanlane Ronny Rogawska. “Olen tänastelt klubikaaslastelt palju häid asju Krefeldi kohta kuulnud ja uus treener on omal ajal näiteks koos Michael Hegemanniga mänginud ja olnud ka meie praeguse mängujuhi Justin Mülleri ekstreener ning mõlemad ütlesid, et tegu on väga hea treeneriga noorele mängijale,” sõnas Roosna.

Teine hooaeg Essenis lõpeb Roosnal laupäeval, kuid rahule noor paremäär sellega ei jäänud. “Klubil oli edukas hooaeg, kuus vooru enne lõppu kindlustasime liigasse jäämise ja praegu oleme üheksandal kohal. Isiklikus plaanis oli tegu väga raske aastaga, mänguaega sain hooaja jooksul väga vähe,” tunnistas tänavu 2. Bundesligas 30 väravat visanud Roosna.

“Siirdumine Krefeldi on omamoodi samm tagasi, ent vahel tuleb sellinegi teha, et siis uuesti edasi liikuda,” lisas Eesti koondislane. “Esseni-aeg oli keeruline ja rahule ma sellega jääda ei saa. Vähene mänguaeg ja treeneri usaldamatus kõigutasid ka enesekindlust, ehkki saadud kogemused on hindamatud ja tervikuna olid need kaks aastat väga õpetlik periood mu elus.”

scroll to top