fbpx
Close

Eesti koondislane siirdus Rootsi kõrgliigasse

Avatar
-Armi Pärt | Foto: Torbjörn Sunesson/ HIF Karlskona

Praegusel keerulisel ajal on meil ka vahelduseks hea meel teatada positiivseid uudiseid. Kui eelnevalt oli Käsipall24.ee teatanud, et Armi Pärdi ja Rootsi klubi HIF Karlskona teed olid lahku läinud, siis nüüd on Eesti koondise joonemängija leidnud omale uue klubi.

HC Kehra kasvandik liikus 2013. aastal Türgi klubi Istanbuli Besiktasisse ning mängis järgnevad hooajad Taanis Raekker Mølle, Hispaanias CB Villa de Aranda ja Prantsusmaal Massy Esssonne Handball eest. Siis veetis Pärt kaks hooaega Saksamaa kolmandas liigas Schwerini Mecklenburger Stiere pallurina. Eelneval hooajal siirdus Pärt Rootsi esiliigasse kukkunud HIF Karlskona ridadesse ning nüüd on karjäär teda viimas sama riigi kõrgliigas mängiva HK Varbergi ridadesse.

Varberg jäi tänavu Rootsi kõrgliigas küll viimasele kohale teenides 31 mänguga 12 punkti, kuid koroonaviiruse tõttu pooleli jäänud aasta kokkuvõtteks keegi meistrisarjast välja ei kukkunud ning Pärdi uus tiim saab jätkata kõrgeimal tasemel. 1973. aastal asutatud klubi on pikalt kuulunud esiliiga tippude hulka ning äsja lõppenud hooaja eel pääseti esmakordselt oma ajaloos Rootsi meistriliigasse.

“Armi on väga põnev mängija. Tema gabariitidega käsipallureid puu otsas ei kasva. Me jälgime põnevusega, kuidas mees Rootsi kõrgliigas edasi areneb,” öeldi Pärdi uue koduklubi pressiteates. “Kevadel oli ta esiliiga üks paremaid sportlasi ning jättis meile väga positiivse mulje.”

Muuseas teatas sama klubi ka Soome koondislase Oscar Kihlstedti enda ridadesse värbamisest.

Käsipall24.ee toob kindlasti esimesel võimalusel teieni ka asjaosalise enda kommentaarid.

scroll to top