fbpx
Close

Eesti koondislane vahetas Saksamaal klubi

Avatar
-Karl Roosna | Foto: Siim Semiskar

Eelmisel hooajal HSG Krefeldi ridades Saksamaa tugevuselt teise liiga viimasel kohal lõpetanud Viljandist pärit Eesti koondislane, Karl Roosna, siirdub uueks hooajaks 3. Bundesliga kirde tsoonis mängivasse 1. VFL Potsdami võistkonda.

Neli hooaega tagasi Saksamaale TuSEM Essenisse siirdunud 23-aastane mängumees vahetas tunamullu klubi ning koos HSG Krefeldiga tõusti eelmiseks hooajaks esiliigasse. Võistkond aga tänavu oma kohta säilitada ei suutnud ning langes tagasi tugevuselt kolmandasse liigasse. Roosna viskas tänavu 22 mänguga 36 väravat.

1990. aastal asutatud VFL Potsdam on teinud mõned lühikesed retked ka 2. Bundesligasse, kuid enamus oma ajaloost on veedetud tugevuselt kolmandal astmel. 2013. aastal elas klubi läbi ka pankroti, kuid heldete annetajate abiga suudeti siiski kriisist välja tulla ning tegevust jätkata.

Eelmise hooaja lõpetas eestlase uus klubi 3. Bundesliga kirde tsoonis kuuendal kohal, teenides 23 mänguga 12 võitu. “Roosna hakkab koos Nuno Rebeloga meie paremat poolt täitma. Vaatamata oma noorele eale on eestlasel ette näidata juba 95 kohtumist 2. Bundesligas. Ootame suure innuga edukat koostööd,” öeldi pressiteates.

scroll to top