fbpx
Close

Eesti meister Põlva Serviti alustas eurosarja viigiga

Avatar
-Henri Hiiend | Foto: Helin Potter

Laupäeva õhtul alustati käsipalli Euroopa karikasarjadega. Eesti meister Põlva Serviti mängis EHF Cupi avaringis koduses Mesikäpa hallis 26:26 (15:10) viiki Šveitsi klubiga BSV Bern. Korduskohtumine toimub nädala pärast vastaste värskelt avatud Mobiliar Arenal Gümlingenis.

Külalised alustasid Põlvas paremini ja said 4:1 eduseisu. Serviti peatreener vahetas kehvalt toiminud 6-0 kaitseformatsiooni Mario Karuse platsiletoomisega 5-1 peale ning see aitas võõrustajad 4:4 viigini. Peagi libiseti ettegi ja poolaja viimastel sekunditel saatis väravavaht Eston Varusk palli tühja väravasse seisuks 15:10.

Bern tuli vaheajapausilt platsile oluliselt aktiivsemalt ning hakkas kaotusseisu vähendama. Kuidagi ei saanud põlvalased hakkama Tobias Baumgartneri ja kogenud portugaallase Pedro Spinolaga, kes pommitasid kaugelt täpsete visetega. Oma rünnakul oli Serviti suurtes raskustes realiseerimisega, ka karistusvisetel eksiti suisa kolm korda.

Mängu viimane veerandtund möödu tasavägises heitluses ja sellele vastavalt olid lõpuvile kõlades tablool viiginumbrid 26:26. Henri Sillaste viskas Serviti kasuks kuus, Ivan Telepnev neli, Kristjan Muuga, Hendrik Varul ja Raiko Rudissaar kolm, Varusk ja Roman Aizatullov kaks väravat ning Karuse, Henri Hiiend ja Sergei Ljubtšenko lisasid ühe. Vastastel jäi nii Baumgartneri kui Spinola arvele seitse tabamust.

“Ega süda väga rahul ole, palju asju jääb kripeldama,” tunnistas Musting. “Realiseerimine oli eriti käest ära, umbes kümmekond üks-üks olukorda jäi ära panemata, rääkimata karistusvisetest. Lõpus oli meil võimalusi ka võita, aga teravusest ja kiirusest ning mängudistsipliinistki jäi puudu.”

Serviti peatreener tõstis mängijatest esile puurivaht Varuski. “Kohati hoidis ta meid oma tõrjetega mängus. Tegu on kindlasti mängitava vastasega, aga võõrsil läheb meil raskeks. Peame tegema väga hea mängu ja ennast ehk veidi ületamagi, et edasi pääseda,” vaatas Musting järgmisel laupäeval toimuva korduskohtumise suunas.

scroll to top