Eesti meistriks krooniti viiendat aastat järjest Põlva Serviti

-Põlva Serviti | Foto: Helin Potter

Tänavuseks Eesti käsipallimeistriks tuli Põlva Serviti, kes alistas finaalseerias HC Tallinna mängudega 3-0. Serviti jaoks oli see kokku 14. ja viiendaks järjestikuseks tiitliks.

Kõige tasavägisemaks kujunes seeria avakohtumine, mille Serviti võitis 15. mail kodus 28:17 (12:10). Eelmise aasta lõpus Eesti karikavõitjaks kerkinud pealinlased püsisid mängus sees veel teise poolaja alguses, kuid Serviti hakkas vaekaussi enda kasuks kallutama 14:13 eduseisul, kui viskas neli vastuseta väravat. Võõrustajad otsustasid võitja saatuse mängu viimastel minutitel 6:0 lõpuspurdiga, suurendades 22:17 edunumbrid 28:17-le. Serviti resultatiivseimad mängijad olid Henri Sillaste kaheksa, Alfred Timmo nelja ning Martin Grištsuk ja Anatoli Tšezlov kolme tabamusega. Tallinna edukaimateks osutusid Sergei Glinka viie, Markus Viitkar nelja ja Marek Karu kolme väravaga.

Seeria teise matši võitis Serviti 19. mail Tallinnas 35:27 (16:12). Neljaväravalises eduseisus puhkama läinud põlvalased pääsesid teisel poolajal ette 20:13 ning võtsid lõpuks kaheksatabamuselise võidu. Serviti edu arhitektideks olid Timmo üheksa, Sillaste seitsme ja Kristjan Muuga kuue tabamusega. Tallinnale tõid parimatena Risto Lepp kaheksa ning Glinka kuus väravat.

Serviti kindlustas tiitli 22. mail kodus Meiskäpa hallis, olles tallinlastest üle 30:16 (14:8). Kohtumist algusest lõpuni juhtinud Serviti suurimateks skooritegijateks osutusid Sillaste kuue, Timmo nelja ning Hendrik Varul, Tšezlov ja Stanislav Holodjuk kolme tabamusega. Tallinna resultatiivseimad mängijad olid Enrico Anton seitsme ning Lepp ja Glinka kahe väravaga.

Eesti meister Põlva Serviti: Jürgen Lepasson, Sander Sarapuu, Kristjan Muuga, Hendrik Varul, Martin Grištsuk, Mathias Rebane, Raiko Rudissaar, Eston Varusk, Henri Sillaste, Siivo Sokk, Anatoli Tšezlov, Ülljo Pihus, Indrek Neeme, Henri Hiiend, Mario Karuse, Carl-Eric Uibo, Alfred Timmo, Stanislav Holodjuk. Peatreener Kalmer Musting, treener Rein Suvi, esindajad Andres Neeme ja Ly Kamja.

Eesti meistrivõistluste hõbe HC Talinn: Armis Priskus, Risto Lepp, Robin Oberg, Risto Kiil, Martti Viitkar, Markus Oliver Mädo, Uku-Tanel Laast, Rauno Aus, Karel Hermas, Enrico Anton, Sergei Glinka, Kalev Kütt, Sander Sven Annula, Marek Karu, Markus Viitkar, Johannes Treimanis, Rainer Kelk. Peatreener Jüri Lepp, treenerid Martin Lillepea, Madis Kokkuta ja Jürgen Soo, esindaja Ergo Rohi.

Järgnesid: 3. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper, 4. Põlva Coop, 5.-6. Viljandi HC ja SK Tapa, 7. Aruküla/Audentes, 8. HC Viimsi/Tööriistamarket.

Meistriliiga sümboolne koosseis:

Väravavaht – Eston Varusk (Põlva Serviti)
Paremäär – Kristjan Muuga (Põlva Serviti)
Paremsisemine – Sergei Glinka (HC Tallinn)
Mängujuht – Tõnis Kase (Põlva Coop)
Joonemängija – Markus Viitkar (HC Tallinn)
Vasaksisemine – Alfred Timmo (Põlva Coop/Põlva Serviti)
Vasakäär – Kaspar Lees (HC Kehra/Horizon Pulp&Paper)

Finaalseeria MVP: Henri Sillaste (Põlva Serviti)

Parimad väravakütid: Tõnis Kase (Coop) – 189, Vahur Oolup (Tapa) – 148, Markus Viitkar – 128, Robin Oberg (mõl. Tallinn) ja Dmõtro Jankovski (Kehra) – 127, Henri Sillaste (Serviti) – 125, Sergei Rodjukov (Viljandi) ja Alfred Timmo (Coop/Serviti) – 120 väravat.

Parim kodumängude korraldus: Põlva Serviti.