fbpx
Close

Eesti meistriliiga klassikaline vastasseis: kas kulla saab Kehra või Põlva?

Avatar
-Põlva Serviti – Kehra/Horizon Pulp&Paper | Foto: Helin Potter

Kuna koroonaviiruse leviku tõttu jäi Eesti käsipalli meister välja selgitamata, siis otsustas Käsipall24.ee ise medalid välja jagada, loomulikult oma lugejate abiga. Kuigi 1. aprillil kirjutasime, et sari mängitakse lõpuni virtuaalsel kujul, siis meie ala arvutimängud on siiski veel nii kehva kvaliteediga, et otsustasime selle lahendada lihtsalt rahvahääletuse kujul. 

Pidamata on jäänud veel finaal, kuhu meie lugejate soovil pääsesid sel aastal viimaste aastate jooksul omavahel sadu kordi kohtunud Põlva Serviti ja HC Kehra/Horizon Pulp&Paper. Eesti käsipalli absoluutsesse klassikasse kuuluv vastasseis. Võistkonnad on kahepeale kroonitud meistriks koguni 25 korda. Nendest 14 tiitlit kuuluvad Servitile.

Põlva Serviti – HC Kehra Horizon/Pulp&Paper

Sel hooajal jõudsid võistkonnad meistriliigas omavahel pidada kolm kohtumist, millest kaks kallutas viiel järjestikusel aastal kulla võtnud Serviti enda kasuks ning üks lõppes viigiliselt. Kuigi numbriliselt tulid kaks võitu selgelt (34:23 ja 27:19), poleks Mustingu juhitaval tiimil elu finaalides kindlasti liiga lihtsaks tehtud.

Omavahelistes kohtumistes viskas Serviti poolt enim väravaid üllatuslikult noor Mathias Rebane, kes tabas 19 korda. Kehra resultatiivseim oli Naumenko 15 väravaga. Põlva kasuks rääkis kindlasti kogu hooaja vältel pikem pink ning pärast rasket seeriat HC Tallinnaga poolfinaalides oleks Horizoni põhiliseks ülesandeks olnud vastaste tempos püsimine.

Serviti treeneripingil istuv Musting on selles olukorras olnud kümneid kordi ning suuremat pinge all murdumist sealt kindlasti tulnud ei oleks. Kuidas aga oleks hakkama saanud Kehrat juhendav Mart Raudsepp? Suuremad võimalused Põlvat näpistada oleks Pulp&Paperi meestel olnud kindlasti koduväljakul, kus tänavu väga hästi esinetud on. Kui seeria oleks suudetud viia viienda mänguni, siis oleks juba kõike võinud juhtuda.

Hea lugeja, mida sina arvad? Kumb oleks pääsenud finaali? Mine Käsipall24.ee Facebooki-i lehele ja anna oma hääl!

scroll to top