Eesti neiud alustasid EM-i kahe kaotusega

-Eesti U-16 neidude käsipallikoondis | Foto: Eesti Käsipalliliit

Göteborgis algasid käsipalli Euroopa lahtised meistrivõistlused kuni 16-aastastele neidudele. Avapäeval alistus Eesti koondis esmalt 18:32 (11:16) Venemaale ja teises kohtumises jäädi 10:21 (4:10) alla Slovakkiale. Kahe vooru järel on Rumeenial ja Šveitsil D-alagrupis kolm, Venemaal ja Slovakkial kaks silma, Eesti jätkab punktita.

Avamängus alustasid eestlannad tugeva Venemaa vastu hästi ning võitlesid tublisti nii kaitses kui rünnakul. Ainus element, millega hakkama ei saadud, olid vastaste kiirrünnakud. Venelannad libisesid vaikselt eest, ent poolajapausile minnes oli vahe siiski vaid viieväravaline – 11:16, vahendas Eesti Käsipalliliit.

Jõudu kulutati siiski esimese 20 minuti jooksul nii palju, et teisel poolajal jäädi selgemalt alla ning kohtumine kaotati 18:32. Polina Gorbatšjova viskas Eesti parimana kuus väravat, Marili Alle ja Elina Tšerkassova lisasid kolm, Anastasija Bušina, Alina Karzubova ja Tatjana Kavunenko kaks ning Heete Kuuskla ühe tabamuse.

Õhtust kohtumist Slovakkiaga alustas Eesti jälle hästi ja 12. minutil oldi minimaalselt 3:4 taga. Poolaja lõpp läks aga käest ning vastased lõpetasid selle 6:1 spurdiga. Pärast vaheaega sai Slovakkiaga kaheksaga ette, ent siis võrdsustas Eesti mängu. Oluliselt lähemale vastased meie neidusid siiski ei lubanud ja viimastel minutitel rebenes vahe kahekohaliseks.

Slovakkia, kes alustas turniiri 11-väravalise kaotusega Šveitsile, sai 21:10 võidu. Eesti täpseim oli sel korral nelja väravaga Tšerkassova, Elizaveta Mironova lisas kaks tabamust ning Bušina, Kuuskla, Alle ja Karzubova arvele jäi üks värav. Teisipäeval kohtub Eesti alagrupi viimastes mängudes Šveitsi ja Rumeeniaga.

“Kaks kohtumist selja taga ja numbriliselt saime päris korralikult pähe,” tunnistas Eesti koondise peatreener Martin Noodla. “Samas oli hetketi mängu küll ja veel, tüdrukutel tahtmisest ja võitlusvaimust puudu ei tule. Aga siis tuleb sisse palju väga lihtsaid vigu ning väsimuse saabudes jookseb juhe platsil kokku.”

Noodla hindas D-alagruppi väga tugevaks. “Siin on ikka kõvad riigid ja nende U-16 neiud on tehniliselt ja füüsiliselt meist hetkel üle. Eks jää meie neidudel puudu ka rahvusvaheliste mängude kogemustest. Teeme õhtul korraliku videoanalüüsi ja püüame mõningaid asju teiseks päevaks parandada,” lubas Noodla.