fbpx
Close

Eesti neiud jõudsid poolfinaali Bosnia ja Hertsegoviina vastu

Avatar
– Mia-Marii Tedrekull | Foto: Ivo Dobkevitsch

Eesti kuni 18-aastaste neidude käsipallikoondis lõpetas alagrupiturniiri IHF/EHF Women’s Trophy turniiril Bosnia ja Hertsegoviinas 33:25 (18:12) võiduga Moldova üle. Nii saadi A-alagrupis Belgia järel teine koht ning nelja parema hulgas kohtutakse võõrustajatega. Poolfinaalid peetakse Tuzlas laupäeval ja medalimängud päev hiljem.

Kui Eesti neidude koondis oli avamängu Belgiale kaotanud 13 ja alistanud Küprose 20 väravaga, siis neljapäeval tuli vastu võrdväärne võistkond. Mia-Marii Tedrekulli väravast asus Eesti juhtima ja tapalannast vasakääre tabamusest mindi ka 4:2 ette. Peagi anti eduseis käest, kui Moldova kasutas ära arvulise ülekaalu ja 6:5 viskas.

Edasi valitsesid avapoolaega eestlannad – teist päeva järjest seisti ühtselt kaitses ja eriti hästi hoiti kontrolli all seni turniiri snaiprite esikolmikuneidu Ecaterina Tolsticovi. Lisaks oli meie väravasuul jälle kindel Gerda Staal ning rünnakudki sujusid. Pärast Staali suurepärast tõrjet tõi Selma Reini vise tabloole esmakordselt kolmeväravalise edu, 11:8.

Järgnevalt kasutati lausa ideaalselt ära vastaste arvulisse vähemusse jäämine, kui mõlemalt äärelt tulnud Greete Märtsoni ja Tedrekulli väravatele lisas Teele Utsal täpse karistusviske ning Eesti oli ees 14:9. Vaheajaks suudeti vahet veelgi kasvatada, peamiselt tänu kiirrünnakutele ning avapoolajal viis tabamust kirja saanud Tedrekull tegi viimasel minutil seisuks 18:12.

Moldova tuli riietusruumist suurema mänguisuga ja viskas teise pooltunni algatuseks kaks väravat, ent peagi juhtis Eesti pärast Diana Vassiljeva väravat juba 22:15. Siis aga tehti rünnakutel lubamatult palju tehnilist praaki, aidates nii vastaseid kiirrünnakutesse, kust tuli kolm kiiret tabamust. Väiksemaks kui neli väravat eestlannad siiski vahet ei lasknud.

Saadi korda nii kaitse kui rünnak, postide vahel jätkas Staal heade tõrjetega – peatades kaks karistusvisetki – ning mäng oli Martin Noodla hoolealuste kontrolli all. Moldova korjas kaheminutilisi karistusi, mis tegid mängulõpu meie neidude jaoks lihtsamaks. Kohtumine lõppes nagu algaski ehk Tedrekulli väravaga ning Eesti sai 33:25 võidu.

Eestlannade parimaks valiti sel korral Tedrekull, kes viskas nagu Utsalgi kaheksa väravat. Rein tabas viis, Anastassia Volkova neli, Karina Mere kolm ja Märtson kaks korda ning Vassiljeva, Rutt Kahre ja Karina Adissova lisasid ühe värava.

A-alagrupi teises viimase vooru kohtumises sai seni vaid võite tunnistanud Belgia 27:18 (14:6) jagu Küprosest. Belgia võitis alagrupiturniiri täisedu kuue punktiga. Eesti kogus neli ja Moldova kaks silma, Küpros kaotas kõik kolm kohtumist.

B-alagrupi otsustavas voorus alistas Bosnia ja Hertsegoviina liidrite heitluses Luksemburgi 39:14 (18:11) ning Suurbritannia oli 29:28 (10:15) üle Aserbaidžaanist. Bosnia ja Hertsegoviina teenis kuus, Luksemburg kolm, Suurbritannia kaks ning Aserbaidžaan ühe punkti.

Eesti ning Bosnia ja Hertsegoviina vaheline kohtumine algab laupäeval Eesti aja järgi kell 19.30. Kaks tundi varem pannakse pall mängu esimeses poolfinaalis Belgia – Luksemburg.

“Ära tegime!” rõõmustas peatreener Noodla. “Miinimumeesmärk on täidetud ja oleme poolfinaalis. Täna oli päris närviline mäng, eks mõlemad teadsid, mille peale lahing käib. Aga suutsime sellest paremini välja tulla ja enam-vähem oma plaani ellu viia. Teadlikult tõmbasime täna mängu veidi laiemaks ja nii avanes äärtele rohkem ruumi, mida nii Mia kui teisedki hästi ära kasutasid.”

Poolfinaalis ootab ees juba väga kõva pähkel. “Ilmselt tuleb vastu Bosnia, kes tundub seni siin teistest üle olevat. Lisaks käib neid toetamas maruline publik, nii et tüdrukud saavad korraliku kogemuse. Eriti just kaitses on meil veel kõvasti juurde panna, aga juba praegu võib öelda, et areng on silmaga nähtav,” lisas Eesti koondise juhendaja.

scroll to top