fbpx
Close

Eesti oli alagrupis neljas ja jätkab võitlust viienda koha nimel

Avatar
-Sander Sarapuu ja Põlva Serviti | Foto: Siim Semiskar

Makedoonias Skopjes toimuvatel kuni 20-aastaste meesjuunioride käsipalli Euroopa meistrivõistluste teise divisjoni turniiril sai Eesti koondis A-alagrupis neljanda koha ning kohtub nüüd B-alagrupi kolmanda võistkonna Ukrainaga.

Eestlastel oli võimalus pääseda ka poolfinaali, kuid sellele tõmbas kriipsu peale viimases voorus saadud 29:30 (15:15) kaotus Leedule. Kuna Fääri saared alistasid seni vaid võidult-võidule marssinud Valgevene 29:22 (16:12), siis pääsesid teisena edasi nemad. Enne tänast hellitas edasipääsulootusi ka Soome, kuid need murenesid 21:35 (11:23) kaotusega Kreekale.

Alagrupi võitnud Valgevene kogus viiest mängust kaheksa, Fääri saared kuus, Leedu viis, Eesti ja Kreeka neli ning Soome kolm punkti.

Viieliikmelises B-alagrupis teenis Makedoonia neljast kohtumisest seitse, Šveits kuus, Ukraina neli, Itaalia kolm ja Suurbritannia null punkti.

Poolfinaalides lähevad vastamisi Valgevene – Šveits ja Makedoonia – Fääri saared. Turniiril 5.-8. kohani kohtuvad Leedu – Itaalia ja Ukraina – Eesti ning matšis 9.-11. kohale võtavad üksteiselt mõõtu Soome ja Suurbritannia.

scroll to top